Miloš Klátik rokoval s predstaviteľmi EÚ

Generálny biskup M. Klátik sa 19. 7. 2010 na pozvanie predsedu Európskej komisie J. M. Barrosa zúčastnil v Bruseli na výročnom stretnutí predstaviteľov európskych cirkví s vrcholnými predstaviteľmi Európskej únie.
Vrcholných predstaviteľov európskych cirkví prijali predseda Európskej komisie José Manuel Barroso, predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek a predseda Rady Európy Herman Van Rompuy. Hlavnou témou stretnutia boli otázky boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu na našom kontinente. (Viac pozri v monitoringu z 20. 7. 2010.)

V dňoch 20. – 27. 7. 2010 sa generálny biskup Miloš Klátik zúčastňuje na čele štvorčlennej delegácie ECAV na Slovensku na 11. valnom zhromaždení Svetového luteránskeho zväzu (SLZ) v nemeckom Stuttgarte.

Zo slávnostných otváracích služieb Božích, ktoré sa uskutočnia na úvod valného zhromaždenia v Stuttgarte 20. 7. 2010 o 15.00 hod., bude odvysielaný záznam 25. 7. 2010 o 8.50 hod. na STV 2.