Miloš Klátik pozdravil Haralda V.

Generálny biskup Miloš Klátik sa na pozvanie prezidenta SR Ivana Gašparoviča 26. 10. 2010 zúčastnil na recepcii na počesť nórskeho kráľa Haralda V. a jeho manželky Sonje, ktorí uskutočnili historicky prvú oficiálnu návštevu našej republiky.
Táto návšteva sa konala práve v roku 100. výročia úmrtia veľkého nórskeho spisovateľa Björnsterne Björnsona, ktorý sa staval za práva malých národov, konkrétne aj za práva Slovákov vo vtedajšom v Uhorsku. Björnsterne Björnsonovi nedávno Spolok Martina Rázusa v spolupráci s ECAV na Slovensku venoval konferenciu „Sláva šľachetným“.

Kráľ Harald V. je zároveň hlavou Nórskej evanjelicko-luteránskej cirkvi, ktorá je štátnou cirkvou a hlási sa k nej 81,7 % obyvateľstva. Ku katolíckej cirkvi sa hlási asi 1 % obyvateľstva.

Foto: www.prezident.sk