Milan Kňažko na návšteve GBÚ

V pondelok 10. novembra 2014 Predsedníctvo ECAV na Slovensku prijalo na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave kandidáta na primátora mesta Bratislava Milana Kňažka.
Návšteva Milana Kňažka na Generálnom biskupskom úrade sa uskutočnila na jeho žiadosť. Okrem generálneho biskupa Miloša Klátika a generálneho dozorcu Imricha Lukáča sa na prijatí zúčastnil aj riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský.

Milan Kňažko ako kandidát na primátora hovoril o svojom volebnom programe a zámeroch, ktoré plánuje realizovať v prípade svojho úspechu vo voľbách. Zdôraznil, že tak ako aj vo svojich predchádzajúcich funkciách v štátnej správe, ktoré v minulosti zastával, má záujem aj ako primátor o rozvoj korektných vzťahov s cirkvami, a ako člen ECAV na Slovensku, samozrejme, aj s našou cirkvou.

Milan Kňažko sa hlási k svojim evanjelickým koreňom. V neformálnom rozhovore sa dotkol aj svojho rodiska − Horných Plachtiniec v okrese Veľký Krtíš. Bol pokrstený, chodil na náboženskú výchovu a bol aj konfirmovaný. Zástupcom cirkvi venoval svoju knihu rozhovorov s Jánom Štrasserom „Nosím v sebe mnohé jazvy“, v ktorej hneď v úvode spomína na prostredie, ktoré ho formovalo.