Luteránska liturgická konferencia Bavorska

22. až 24. 7. 2011 sa v nemeckom Heilsbrone konala výročná schôdza Luteránskej liturgickej konferencie Bavorska s ústrednou témou „Aj agendy sa menia...“, nakoľko v Evanjelickej cirkvi v Bavorsku v súčasnosti pripravujú novú bohoslužobnú agendu.
Ústrednej téme boli venované aj tri bloky prednášok, na ktorých boli prítomní oboznámení s aktuálnym stavom prác pri príprave novej agendy, návrhom modlitieb liturgie Večere Pánovej a s historickým vývojom žalmových introitov. Stretnutie bolo sprevádzané dennými modlitbami a liturgickými spevmi, ktoré sa konali v miestnej románskej katedrále. Podnetné boli aj vzájomné rozhovory a diskusie o liturgickom živote v rôznych luteránskych cirkvách, keďže na stretnutí sa zúčastnili aj hostia z Českej republiky, Estónska, Francúzska a Poľska.

Našu cirkev zastupoval brat farár z CZ ECAV Poltár Ondrej Majling, člen Bohoslužobného výboru ECAV na Slovensku. Celé podujatie bolo ukončené nedeľnými službami Božími, ktoré účastníci slávili spolu s miestnym cirkevným zborom.