Krajinská slávnosť GAW v Bádensku

V dňoch od 15. – 17. 7. 2011 sa v Ettlingene konala krajinská slávnosť spolku Gustav-Adolf-Werk v Bádensku, na ktorú bol v rámci dobrých vzťahov medzi ECAV a GAW, ktorý podporuje mnohé projekty v našej cirkvi, pozvaný aj brat generálny biskup Miloš Klátik.
V sobotu sa konali slávnostné služby Božie s Večerou Pánovou. Účastníci rokovali v štyroch sekciách – historickej, kde sa zúčastnil aj Miloš Klátik, ekologickej, diakonickej a sociálnej.

V nedeľu hostia zo zúčastnených krajín poslúžili liturgiou a kázňou slova Božieho na službách Božích v jednotlivých cirkevných zboroch cirkevného obvodu Alb-Pfinz.

Brat generálny biskup poslúžil kázňou slova Božieho na biblický text Evanjelia podľa Jána, 4. kapitola, v cirkevnom zbore v Kleinsteinbachu, kde pôsobí brat dekan Paul Gromer.