Konzultácia partnerských cirkví

Evanjelická krajinská cirkev vo Württembersku organizovala 22. – 28. septembra 2016 v Stuttgarte stretnutie so svojimi partnerskými cirkvami pri príležitosti reformačnej dekády. Na pozvanie organizátorov sa na stretnutí zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.
Témou stretnutia bola „Reformácia a jeden svet“. Na konzultácie partnerských cirkví sa zúčastnilo viac ako 100 účastníkov z celého sveta. Účastníci si okrem iného pozreli aj diakonické zariadenia v blízkosti Stuttgartu. V menších skupinkách diskutovali na aktuálne témy, ktorými sa ich cirkvi zaoberajú, a venovali sa aj blížiacemu sa výročiu reformácie.

Program stretnutia bol pripravený pod vedením krajinského biskupa Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Franka Otfrieda Julyho a cirkevného radcu tejto cirkvi Klausa Rietha.