Inštalácia predstaviteľov GAW v Lipsku

V piatok 29. 1. 2010 sa v Lipsku konali slávnostné služby Božie, na ktorých inštalovali Enno Haaksa, nového generálneho tajomníka spolku GAW. Generálny biskup Miloš Klátik spoluliturgoval pri Večeri Pánovej.
Do úradu nového generálneho tajomníka spolku EKD Gustav-Adolf-Werk bol inštalovaný brat farár Enno Haaks, ktorý od roku 2001 pôsobil ako zborový farár v Santiagu de Chile a z praktickej skúsenosti vie, aká potrebná a vítaná je pomoc veriacim v diaspore. Preto si predsavzal, že bude spolu s bratmi a sestrami v GAW pomáhať veriacim, ktorí to potrebujú.

Do úradu zastupujúcej predsedníčky GAW inštalovali sestru prelátku Gabrielu Wulzovú a za člena predsedníctva brata Hansa Reifa.

Zároveň na týchto službách Božích vyslovili poďakovanie doterajšiemu generálnemu sekretárovi, bratovi farárovi Hansovi Schmidtovi, za prácu, ktorú vykonal pre GAW počas svojho pôsobenia v úrade. Po službách Božích mu v mene ECAV na Slovensku poďakoval aj brat generálny biskup.

Generálny biskup zablahoželal v mene ECAV na Slovensku aj novému generálnemu tajomníkovi Enno Haaksovi. Následne rokoval s prezidentom GAW Dr. Wilhelmom Hüffmeierom, ktorý bol zvolený do úradu na ďalších šesť rokov.

Spolok Gustav-Adolf-Werk je najstaršou evanjelickou pomocnou organizáciou a od roku 1832 je jej sídlom Lipsko. Cieľom spolku je pomáhať evanjelikom v diaspore (v menšine). GAW pomáha partnerským cirkvám v Európe, Latinskej Amerike a Severnej Ázii pri výstavbe zborov, cirkevných stavbách, sociálno-diakonických a misijných úlohách a pri vzdelávaní cirkevných pracovníkov.