Herliansky týždeň: Biblia – moje Písmo sväté

V poradí už 12. ročník biblicko-rekreačného týždňa Modlitebného spoločenstva ECAV sa konal v Herľanoch v dňoch 4. – 8. 10. 2010. Hlavnými prednášateľmi boli bratia farári Ľuboš Činčurák, Marek Cingeľ, Michal Hreško a Peter Mihoč.
Po predošlých témach o Izraeli, vyvolení a posvätení sa tentoraz približne 100 prítomných venovalo Písmu svätému – Biblii v prednáškach, seminároch, pobožnostiach a tiež vo filmových spracovaniach biblickej témy - prorockej knihy Zjavenie Jána.

Pre záujemcov sa stali zaujímavými semináre s biblickou tematikou (Apokryfy – Radoslav Grega, Osobné štúdium Písma – Jaroslav Petro), ako aj semináre so zameraním na osobný duchovný život kresťana (Modlitebný život mladých ľudí – Stanislav Kocka, Víťazstvo v životných bojoch – Janka Mičková).

Veľmi dobrými sa ukázali otvorené diskusie na konci každého programu. Dobrým sa javia aj modlitby za cirkevné zbory uvedené v čítaní na každý deň v publikácii Tesnou bránou, ktoré boli najprv slovne aj obrazom predstavené a potom v modlitbách prinášané pred Pána Boha.

Účastníci so svojím svižne nacvičeným spevokolom vystúpili na misijných službách Božích v Rankovciach, kde kázal brat farár Samuel Linkesch. Do programu sa zapojil aj miestny rómsky spevokol. Počas týždňa bola vykonaná zbierka na podporu školy pre hluchospelé deti v Červenici.

Neostáva iné, len odporučiť aj ostatným prichádzať na podobné týždne či konferencie konané našou cirkvou, pretože prinášajú požehnanie pre každého zúčastneného.