H.-M. Weiss aj naďalej prezidentom MLB

Na výročnom zhromaždení Spolkov Martina Luthera 18. − 19. októbra 2013 v Erlangene, kde náš SML zastupoval predseda O. Peťkovský, bol na ďalšie volebné obdobie zvolený doterajší prezident Dr. Hans-Martin Weiss, regionálny biskup Bavorskej evanjelickej cirkvi v Regensburgu.
Výročné zhromaždenie odsúhlasilo účtovnú agendu a zaoberalo sa i výberom projektu, na ktorý sa v budúcom roku zameria pozornosť všetkých členských spolkov. Tzv. diasporálny dar 2014 poputuje do sibírskeho Jekaterinburgu, v Rusku, kde evanjelická cirkev má naplánovanú výstavbu kostola a cirkevného centra. Prítomní si vypočuli aj správy o priebehu realizácie doterajších projektov (v Poľsku 2013, v európskej časti Ruska 2012, Maďarsku 2011, na Slovensku od r. 2010 projekt „Evanjelium do rómskych domácností“).

MLB sa aj naďalej bude snažiť plniť svoj cieľ: hľadať spôsoby a rozvíjať možnosti, ako sa čo najefektívnejšie podieľať na podpore evanjelikov žijúcich v diaspore, nielen v Európe, ale i vo svete.