Generálny biskup v Partizánskej Ľupči

Cirkevný zbor v Partizánskej Ľupči 30. 1. 2011 navštívil brat generálny biskup Miloš Klátik. Na farskom úrade ho privítal brat farár Ján Molčan a ukázal mu zrekonštruované priestory historickej fary a nádvoria.
V zaplnenom matkocirkevnom chráme Božom brata generálneho biskupa privítala sestra zborová dozorkyňa Janka Janičinová. Brat farár Ján Molčan oboznámil brata biskupa s históriou najstaršieho cirkevného zboru na Slovensku (prvá písomná zmienka o evanjelickom cirkevnom zbore v Ľupči je z roku 1525) a s prácami, ktoré zbor počas uplynulého poldruha roka vykonal pri oprave fary a kostolov v Partizánskej Ľupči a Dúbrave.

Brat generálny biskup poďakoval predsedníctvu zboru i všetkým jeho členom za obetavosť a úsilie, ktoré v poslednom čase vynaložili pri oprave a rekonštrukcii oboch kostolov a fary. V kázni slova Božieho na text Mt 5, 14 – 16 povzbudil veriacich, aby tak, ako sú opravené a už z diaľky žiariace budovy kostola a fary v Partizánskej Ľupči, aj oni žiarili svetlom Pána Ježiša Krista.
„Byť takýmto svetlom znamená oslavovať Pána Boha spoločne v chrámoch Božích, ale aj mimo nich. Znamená to svojím každodenným rozhodovaním a konaním svedčiť o Jeho láske, ktorá sa zjavila v Pánovi Ježišovi Kristovi. ... Svetlo evanjelia má svietiť všetkým v dome. To sa stáva skutočnosťou tam, kde je Božie slovo v úcte a Biblia na čestnom mieste – nie iba ako kus dekorácie, ale na každodenné používanie. Jednotlivci aj rodiny sa majú riadiť Božou vôľou a upevňovať sa vo viere v Pána Ježiša Krista. To je možné len cez pokánie a vrúcne modlitby,“ zdôraznil brat biskup.

Návšteva generálneho biskupa Miloša Klátika v cirkevnom zbore pokračovala slávnostným obedom a rozhovormi s funkcionármi cirkevného zboru.