Generálny biskup prijal Magdalénu Vášáryovú

Generálny biskup Miloš Klátik prijal 11. 11. 2010 na pôde GBÚ poslankyňu Národnej rady SR M. Vášáryovú na jej požiadanie v sprievode poslanca mesta Bratislava E. Husku. Na prijatí sa zúčastnila pracovníčka GBÚ M. Stašiniaková.
Pani poslankyňa Magdaléna Vášáryová na stretnutí hovorila o rozvoji mesta Bratislavy, z ktorej by sa, podľa jej názoru, malo stať slušné a fungujúce mesto s architektonickou a kultúrnou hodnotou, mesto zelene, oddychových, športových, kultúrnych, ale aj rozvojových zón a v neposlednom rade i mesto s dobrou verejnou dopravou. Keďže pani poslankyňa je podpredsedníčkou Výboru NR SR pre kultúru a médiá, brat generálny biskup hovoril o evanjelických kostoloch, z ktorých mnohé predstavujú naše kultúrne dedičstvo a je našou povinnosťou zachovať ich pre budúce generácie. Pripomenul dôležitú úlohu evanjelickej cirkvi pri výchove mladých ľudí na našich evanjelických cirkevných školách a zdôraznil potrebu podpory aktivít cirkvi v oblasti školstva zo strany štátu. Zdôraznil úlohu evanjelickej cirkvi pri upevňovaní národnej identity Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí sú prevažne evanjelikmi. Naša cirkev chce v tejto oblasti naďalej pôsobiť a úzko v nej spolupracovať so štátom.

Pani poslankyňa Magdaléna Vášáryová poznamenala, že problematika zahraničných Slovákov sa jej ako členky Zahraničného výboru NR SR bezprostredne dotýka a bude úzko spolupracovať s Úradom pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Ocenila úlohu evanjelikov v oblasti vzdelávania a kultúry v Bratislave aj na Slovensku a ponúkla generálnemu biskupovi Milošovi Klátikovi svoju pomoc pri organizovaní odborných aj kultúrnych akcií na pripomenutie si histórie aj súčasných hodnôt evanjelickej cirkvi pre Bratislavu a jej obyvateľov.