Generálny biskup na zasadnutí GAW

V dňoch 16. – 19. januára 2016 sa generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa na pozvanie zahraničného partnera zúčastnil na výročnej schôdzi Diela Gustáva Adolfa (GAW) Evanjelickej krajinskej cirkvi v Bádensku.
Generálny biskup poslúžil zvesťou slova Božieho a liturgiou na službách Božích v nedeľu 14. januára 2016 v chráme Božom v Auerbachu.

Na výročnej schôdzi v Bad Herrenalbe sa prítomným prihovoril a predniesol prednášku na tému „Reformácia kedysi a dnes – aký význam mala reformácia v minulosti a aký má dnes“. Príspevky na danú tému predniesli aj ďalší hostia: Daniel Ženatý, synodný senior Českobratskej cirkvi evanjelickej v Českej republike, a prof. Ernst Hofhansl z Evanjelickej cirkvi a. v. v Rakúsku.

Dielo Gustáva Adolfa (Gustav-Adolf-Werk, GAW) je organizácia Evanjelickej cirkvi v Nemecku, ktorá dlhoročne podporuje diasporálne cirkvi na celom svete. Vznikla v roku 1832. Jej sídlo je v Lipsku.