Generálny biskup na SPK TUS

V pondelok 16. apríla 2012 sa za účasti generálneho biskupa Miloša Klátika konala na pôde CZ ECAV Martin seniorálna pastorálna konferencia (SPK) farárov Turčianskeho seniorátu.
Na pozadí odkazu života i diela biskupa Fedora Ruppeldta a impulzov vo vernom nasledovaní Pána Ježiša podal biblický úvod farár Marián Kaňuch z CZ Žilina.

Prednáškami na témy „Cestou viery - Iniciatíva evanjelikov v kultúrnych dejinách Slovenska“ a „Financovanie evanjelickej cirkvi" poslúžil generálny biskup Miloš Klátik. V prvej prezentácii podal prítomným nový pohľad na históriu ECAV od príchodu reformácie na naše územie v 16. storočí cez organizáciu a vieroučné zápasy v dobe Žilinskej synody až po životný odkaz kultúrnych dejateľov 19. storočia.
V druhej prednáške oboznámil prítomných s historickým vývinom vo financovaní evanjelickej cirkvi na našom území a jej rôznymi modelmi. Informoval aj o aktuálnych rokovaniach na Úrade vlády SR ohľadom financovania cirkví.

Za príjemné bratsko-sesterské spoločenstvo a pohostenie ďakujeme domácim viery.

Foto: Peter Fabok