Generálny biskup na arcibiskupstve v Trnave

Generálny biskup Miloš Klátik navštívil 14. 2. 2011 v sprievode riaditeľa GBÚ arcibiskupský úrad Trnavskej arcidiecézy, aby osobne pozval arcibiskupa Róberta Bezáka do Komárna, kde sa 20. marca bude konať hlavné zhromaždenie Podunajskej vlny mieru.
Podujatie Podunajská vlna mieru je organizované evanjelickými cirkvami podunajských krajín na záver desaťročia Boja proti násiliu. Podľa územnosprávneho členenia Rímskokatolíckej cirkvi patrí mesto Komárno do Trnavskej arcidiecézy a brat arcibiskup pozvanie na toto ekumenické podujatie so záujmom prijal.

Pri neformálnom rozhovore si obaja predstavitelia vymenili aj názory na aktuálne otázky vzťahu cirkví a štátu, na rozvoj ekumenických vzťahov na Slovensku a na záver si brat generálny biskup prezrel priestory arcibiskupského úradu v Trnave.

Brat generálny biskup pozval brata arcibiskupa na návštevu Generálneho biskupského úradu v Bratislave.