Farárske skúšky 2015

Farárske skúšky  2015

Na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave sa 21. októbra 2015 konali farárske skúšky. Na skúšky sa prihlásilo 5 uchádzačov z radov našich kaplánov. Duchovným príhovorom na úvod poslúžil brat farár Dušan Havrila.
Komisia pre farárske skúšky pracovala v zložení:
predseda komisie: doc. PhDr. Mgr. Miloš Klátik, PhD. – Dogmatika,
členovia: Mgr. Milan Krivda – Katechetika, Mgr. Slavomír Sabol – Homiletika, Mgr. Vladimír Ferenčík – Liturgika, Mgr. Dušan German – Pastorálka, PaedDr. Dušan Havrila, PhD. – Cirkevné dejiny, doc. Mgr. art. Anna Predmerská – Cirkevná hudba, prof. ThDr. Juraj Bándy – Praktická exegéza, Mgr. Daniel Midriak – Etika, prof. JUDr. Ján Svák, DrSc. – Cirkevné právo.

Kandidáti sa podrobili pred komisiou ECAV na Slovensku písomnej a ústnej skúške. Všetci kandidáti uspeli v predpísaných predmetoch a dostali svedectvo o farárskej skúške. Sú to: Mgr. Anna Belanji, Mgr. Emília Mihočová-Kmecová, Mgr. Tomáš Lipovský, Mgr. Vladimír Ticháň a Mgr. Tomáš Valašík.

Našim novým bratom farárom a sestrám farárkam srdečne blahoželáme a prajeme hojnosť Božieho požehnania v ich službe pre našu Evanjelickú cirkev a. v. na Slovensku.