ECAV spustila internetovú televíziu

ECAV na Slovensku spustila 1. marca 2010 svoju internetovú televíziu. Jej návštevníci ju nájdu na adrese www.ecav.sk kliknutím na logo EMP – Internetová televízia ECAV na Slovensku.
12. 3. o 10.00 hod. sa na BÚ ZD ECAV vo Zvolene uskutoční stretnutie zástupcov seniorátov s cieľom vytvoriť sieť spolupracovníkov.
Zatiaľ sú tu k dispozícii základné informácie, niektoré videoprogramy a audioprogramy z produkcie bývalého EMP (Evanjelizačný mediálny program) a informácie o knihách vydaných EMP. Okrem nich si návštevníci budú môcť pozrieť aktuálne spravodajstvo z rôznych podujatí a videonahrávky či audionahrávky, ktoré pošlú z jednotlivých cirkevných zborov prostredníctvom kontaktu s itv@ecav.sk, a ďalšie programy. Po dohovore so Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom bude možné pozrieť si v repríze priame prenosy zo služieb Božích, evanjelické Orientácie ai.

Divákov EMP – Internetovej televízie ECAV oslovil v úvodnom príhovore generálny biskup Miloš Klátik. Uviedol, že internetová televízia by mala spájať evanjelikov naprieč celým Slovenskom, ale aj so sestrami a bratmi v zahraničí. Televízia chce podľa jeho slov ponúknuť hodnotný spravodajský a publicistický program zo života našej cirkvi. V počiatočnej fáze ho tvoria najmä príspevky EMP, no čoskoro pribudnú krátke bloky spravodajstva a ďalšie programy. Práve v nich vznikne priestor na prezentáciu aktivít z jednotlivých cirkevných zborov.

Televízia je podľa vyjadrenia brata biskupa „možnosť, aby sme sa aj takýmto spôsobom navzájom povzbudzovali, posilňovali vo viere, a tak aj v našom spoločnom úsilí, ktoré je poslaním kresťanov – šírení zvesti evanjelia Pána Ježiša Krista“. Dodal, že publicistická časť vysielania sa bude orientovať na rozširovanie vedomostí z Biblie, ale aj z histórie ECAV. Zámerom je tiež vysielať priame prenosy zo služieb Božích či z významných podujatí v cirkvi – ako prvé sa plánuje vysielanie z osláv Žilinskej synody.

Na BÚ ZD ECAV v o Zvolene sa 12. 3. o 10.00 hod. uskutoční stretnutie zástupcov jednotlivých seniorátov s cieľom vytvoriť sieť spolupracovníkov.
-mk, -zz-, EPST