DonauFriedensWelle už od septembra

V dňoch 25. – 26. januára 2010 sa v Mníchove uskutočnilo ďalšie stretnutie prípravného tímu zástupcov evanjelických cirkví, ktoré spolupracujú na príprave projektu DonauFriedensWelle – Dunajská vlna mieru, ktorý sa začne v septembri 2010 v Ulme a na Slovensko dorazí v marci 2011.
Na zasadnutí sa zúčastnili zástupcovia z Württemberska – Frank Dettinger, z Bavorska – Claudia Dunckern, z Rakúska – Roland Werneck, zo Slovenska – Marcela Kmeťová, z Maďarska – Marta Pinter a z Rumunska – Dietrich Galter.

Cieľom stretnutia boli posledné obsahové úpravy pripravovanej brožúry k tomuto projektu, ktorý bude odštartovaný už v septembri tohto roku v Ulme. Aj napriek tomu, že v tíme sa už vystriedali viacerí zástupcovia jednotlivých cirkví, podarilo sa pripravovanú brožúru načas dokončiť.

Zasadnutie prípravného tímu krátko navštívil aj biskup Evanjelickej krajinskej cirkvi v Bavorsku Johannes Friedrich, vrchný cirkevný radca Michael Martin a hlavný organizátor tohto projektu Heinz Dunkenberger-Kellermann.

DonauFriedensWelle – Dunajská vlna mieru odštartuje v septembri 2010 v Ulme a na Slovensko dorazí v marci 2011.