Cirkevný zbor ECAV Skalica obnovil svoj erb

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky oznámilo, že do Heraldického registra Slovenskej republiky bol 30. januára 2012 zapísaný erb CZ ECAV na Slovensku Skalica.
Erb má podobu: V modrom štíte strieborný Baránok Boží v zlatej zbroji, nesúci na zlatej krížovej žrdi striebornú, do troch jazykov vybiehajúcu zástavu so znamením červeného heroldského kríža; hore strieborný letiaci obrátený zlatovlasý a zlatokrídly anjel, držiaci pred sebou striebornú. červenou oriezkou opatrenú otvorenú Knihu s textom EVAGELIUM AETERNUM APO 14. Nad štítom na zlatej krížovej žrdi pripevnená vejúca, do štyroch cimburovitých jazykov vybiehajúca modrá zástava so znamením Lutherovej ruže.

Heraldická komisia ECAV na Slovensku odporučila CZ Skalica prijať tento erb vytvorený podľa historickej pečate zboru z roku 1797. Kruhopis pečate znie: SIGIL(lvm) - ECCLESIAE - EVANGELICAE - AVGVSTAN(ae) - CONFES(sionis) - ZAKOLCAE. - v preklade: „PEČAŤ CIRKVE EVANJELICKEJ AUGSBURSKÉHO VYZNANIA V SKALICI“.

V Heraldickom registri Slovenskej republiky je erb zapísaný pod signatúrou W-241/2012.