BSK chce nadviazať aj na tradície evanjelického školstva

Obojstranný záujem na spolupráci v rámci BSK v oblasti školstva, kultúry a sociálnych vecí prejavili na spoločnom stretnutí 26. 1. 2010 župan BSK Pavol Frešo a generálny biskup Miloš Klátik.
Obaja predstavitelia sa pri tom odvolávajú aj na historické skúsenosti a tradície zavedené v niekdajšej Bratislavskej župe. Prvým bratislavským županom v rámci Československa bol Samuel Zoch, ktorý neskôr zastával pozíciu evanjelického biskupa pre Západný dištrikt. "Je to len jedna z vecí, ktorá nás spája z histórie. Priestor na spoluprácu vidíme najmä v oblasti školstva a kultúry," povedal Miloš Klátik.

Pavol Frešo ocenil záujem evanjelickej cirkvi participovať s BSK aj na kultúrno-spoločenských akciách BSK. "Okrem iného sme sa dohodli aj na spolupráci pri príprave publikácie, ktorá by podrobnejšie zachytávala históriu BSK," uviedol Frešo.

Išlo o prvé stretnutie župana Pavla Freša s hlavou Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Milošom Klátikom. Bratislavský župan sa postupne stretne s predstaviteľmi ďalších cirkví pôsobiacich v území BSK.