Blahoželáme novým ev. a. v. farárom

Blahoželáme  novým ev. a. v. farárom

Dňa 17. októbra 2013 sa na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave konali farárske skúšky. Úspešne ich absolvovali nasledujúci bratia a sestra: Marcel Ištván, Marek Ivan, Jozef Pacek, Ján Sadloň, Ján Šípka, Viera Zaťková Pališinová.
Farárske skúšky sa začali úvodnou pobožnosťou, ktorou poslúžila sestra kaplánka generálneho biskupa Anna Balogová. Prihlásení uchádzači absolvovali písomný test z predpísaných predmetov a potom boli ústne skúšaní pred komisiou. Komisia pre farárske skúšky pracovala v zložení:
PhDr. Miloš Klátik, PhD. – Dogmatika, Mgr. Milan Krivda – Katechetika, Mgr. Slavomír Sabol – Homiletika, Mgr. Vladimír Ferenčík – Liturgika, Mgr. Dušan German – Pastorálka, PaedDr. Dušan Havrila, PhD. – Cirkevné dejiny, Mgr. Katarína Hudáková – Praktická exegéza, Mgr. Radoslav Grega – Etika, doc. Mgr. Art. Anna Predmerská – Cirkevná hudba, prof. JUDr. Ján Svák, DrSc. – Cirkevné právo.

Úspešným absolventom farárskych skúšok úprimne blahoželáme a prajeme im hojnosť Božieho požehnania pri práci na Pánovej vinici v cirkevných zboroch ECAV na Slovensku.