Absolventi farárskych skúšok 2016

Dňa 5. októbra 2016 sa na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave konali farárske skúšky. Prihlásili sa na ne siedmi uchádzači z radov našich kaplánov.
Zúčastnení kandidáti sa podrobili pred komisiou Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku písomnej a ústnej skúške. Skúšobná komisia pracovala v zložení: doc. PhDr. Miloš Klátik, PhD. – Dogmatika, Mgr. Milan Krivda – Katechetika, Mgr. Slavomír Sabol – Homiletika, Mgr. Vladimír Ferenčík – Liturgika, Mgr. Katarína Hudáková – Pastorálka, PaedDr. Dušan Havrila, PhD. – Cirkevné dejiny, prof. ThDr. Juraj Bándy – Praktická exegéza, Mgr. Radoslav Grega – Etika, prof. JUDr. Ján Svák, DrSc. – Cirkevné právo a doc. Mgr. art. Anna Predmerská – Cirkevná hudba.

Písomný test úspešne napísali šiesti uchádzači, ktorí následne úspešne absolvovali skúšky v predpísaných predmetoch a dostali svedectvo o farárskej skúške.

Úspešní absolventi farárskych skúšok 2016: Mgr. Svetlana Dočkalová, Mgr. Daniel Gdovin, Mgr. Michal Meliško, Mgr. Soňa Pichnarčíková, Mgr. Anna Činčuráková Tipulová a Mgr. Denisa Vargová.

Našim novým bratom farárom a sestrám farárkam srdečne blahoželáme a prajeme im hojnosť Božieho požehnania v ich službe v našej Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.