Predsedníctvo ECAV prijal prezident SR

Pred tradičným prijatím predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností 10. januára 2013 prezident SR Ivan Gašparovič osobitne prijal generálneho biskupa Miloša Klátika a generálneho dozorcu ECAV na Slovensku Imricha Lukáča v súvislosti s jeho nedávnym nástupom do funkcie.
Pán prezident im po privítaní predstavil nového vedúceho Kancelárie prezidenta SR JUDr. Jána Šotha, ktorý bol prítomný na stretnutí. Generálny biskup potom predstavil pánovi prezidentovi nášho nového generálneho dozorcu doc. MUDr. Imricha Lukáča, CSc., ako člena Predsedníctva ECAV na Slovensku. Pán prezident zaželal generálnemu dozorcovi úspešné pôsobenie v tejto významnej funkcii.

Pri tejto príležitosti spolu hovorili aj o programe osláv 1150. výročia príchodu Konštantína a Metoda na naše územie. Brat generálny biskup pozval pána prezidenta na celocirkevné slávnosti 1150. výročia príchodu Konštantína a Metoda na naše územie a požiadal ho o záštitu nad týmto podujatím, ktoré sa bude konať 5. júla 2013 na hrade Branč. Na slávnostiach na Branči sa zúčastnia aj ďalšie cirkvi združené v Ekumenickej rade cirkví v SR, ako aj kresťania z Českej republiky. Zároveň brat generálny biskup vyjadril nádej, že sa pán prezident bude prítomný aj na ekumenických službách Božích v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, ktoré sa uskutočnia 20. januára 2013 v Ev. a. v. kostole v Bratislave-Prievoze.