34. nemecké evanjelické cirkevné dni

V Hamburgu sa 1. − 5. mája 2013 konali 34. nemecké evanjelické cirkevné dni. Vyše 60 rokov sú každé dva roky významnou udalosťou nielen pre cirkev, ale i pre celú spoločnosť. Aj tento rok sa na nich aktívne zúčastnila ECAV na Slovensku a Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku.
Pre kresťanov sú evanjelické cirkevné dni často jedným z hlavných inšpiračných pilierov ich cirkevného spoločenského života. Nemecké evanjelické cirkevné dni znamenajú zaujímavé diskusie, duchovné stretnutia, nové partnerstvá, dobrú hudbu, kultúrne podujatia atď. Aktivity na tomto stretnutí sú také rozmanité ako náš náboženský a spoločenský život. Diskutuje sa o ekuméne, teológii a spiritualite, integrite stvorenia a ľudskej dôstojnosti, rozpravy siahajú od sociálnych, etických až k politickým témam.

Sme radi, že sme v strede tohto diania mali stánok, ktorý navštívilo množstvo ľudí, medzi nimi naši krajania žijúci v Nemecku, ale aj predstavitelia cirkví a partnerstiev, okrem iných aj generálny biskup Miloš Klátik. Významnou návštevou bol minister vnútra Nemecka Hans-Peter Friedrich, s ktorým sme diskutovali o Slovensku, cirkvi, diakonii a spoločnej Európe.

34. nemecké evanjelické cirkevné dni v Hamburgu boli ukončené tradičnými záverečnými službami Božími. Takmer 130 000 ľudí, ktorí sa na nich zúčastnili, dostalo požehnanie na cestu domov.

Biskup našej partnerskej Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Würtembersku Frank Otfried July pozval účastneníkov na ďalšie cirkevné dni, ktoré sa budú konať od 3. do 7. júna 2015 v Stuttgarte.