2. slávnosť veľkonočná vo Vrbovom

Na 2. slávnosť veľkonočnú, 5. marca 2010, navštívil Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Vrbové dôstojný brat generálny biskup Mgr. Miloš Klátik, PhD., s manželkou Oľgou Klátikovou.
Po krásnej slnečnej a peknej veľkonočnej nedeli nadišiel chladný a upršaný veľkonočný pondelok, keď deti a mládenci chodia po dedinách a mestách a navštevujú svoje rodiny, priateľky a kamarátky aby ich pooblievali či vyšibali.
V túto druhú slávnosť veľkonočnú nečakane navštívil Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Vrbové dôstojný brat generálny biskup Mgr. Miloš Klátik, PhD., s manželkou Oľgou Klátikovou. Navštívil zbor nie preto, aby oblieval či šibal, ale aby sa presvedčil o veľkonočnej viere členov cirkevného zboru.
Zúčastnil sa na službách Božích, na ktorých sme sa upevňovali vo viere na základe témy tejto slávnosti, že vskutku vstal Pán. V rámci oslovenia privítal vzácnych hostí domáci brat farár Miroslav Jäger, ktorý vykonal celé služby Božie.

V kázni brat farár zdôraznil, že na Veľkonočný pondelok sa základná zvesť Božieho slova odvíja z evanjeliového príbehu o emauzských učeníkoch. Tak ako na ceste do Emauz, podobne aj v kázňovom texte (Zj 1, 17 – 19) sa vzkriesený Kristus osobne zjavuje a dáva poznať človeku. Jeho zjavenie je však určené pre celé spoločenstvo cirkvi. Preto v blízkosti vzkrieseného Krista stráca sa zo srdca strach zo svätého Pána Boha. Nie smrť má posledné rozhodujúce slovo, ale slovo vzkrieseného Krista je posledné slovo života. V závere zvesti prítomných uistil, že so vzkrieseným Kristom sa preto vždy môžeme smelo a s nádejou pozerať do budúcnosti. Len nezabúdajme v skúškach a behu nášho života, že Kristus je Ten prvý a posledný, ktorý dáva zmysel a hodnotu nášmu životu i našej smrti.

Po oznamoch pred záverečnou liturgiou sa zhromaždeniu – hŕstke veriacich – prihovoril brat generálny biskup. Poprial im požehnané veľkonočné obdobie, ktoré sa nekončí dnešnou slávnosťou, ale bude trvať ešte celých 40 dní. V príhovore oznámil, nakoľko aj CZ Vrbové má partnerstvo z jedným zo zborov Ulmského dekanátu, že si Pán života a smrti po tieto dni povolal sestru farárku Petru Rollerovú z Ulmu-Böfingenu. V závere svojho príhovoru vyznal, že Pán bol vzkriesený nielen pre nás, čo sme tu v chráme, ale aj pre tých, ktorí tu dnes nesedia.

Brat biskup s manželkou a s predsedníctvom cirkevného zboru si posedeli vo farskom príbytku pri rozhovore o dianí v CZ Vrbové o rôznych otázkach, ktoré trápia zbor či našu cirkev. Medziiným brat biskup s manželkou zablahoželali domácemu farárovi a jeho manželke k tomu, že sa 30. 3. 2010 stali starými rodičmi Jessicy Jägrovej.