24. - 25. 7. 2010 - 5. a 6. deň VZ v Stuttgarte

Za nového prezidenta SLZ bol v Stuttgarte zvolený biskup Evanjelickej cirkvi v Jordánsku a Palestíne Munib A. Younan. Do Rady SLZ bol zvolený aj brat generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.
24. 7. 2010

Ranné služby Božie s Večerou Pánovou pripravil región Afrika. Za nimi nasledovala práca v skupinkách, tentoraz na tému ekumenické vzťahy medzi cirkvami. Potom zasadalo plénum a popoludní sa konali voľby prezidenta SLZ a voľby rady SLZ. Za nového prezidenta SLZ bol zvolený biskup Evanjelickej cirkvi v Jordánsku a Palestíne Munib A. Younan. Do Rady SLZ boli zvolení aj 5 zástupcovia zo strednej a východnej Európy, medzi nimi aj brat generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Popoludní nasledovali príspevky a diskusia na tému Neoprávnená vina. Po nej sa predstavil spevokol zo Zimbabwe, ktorého niektorí členovia sú nezavinene infikovaní HIV. Konajú kampaň zameranú na pomoc pre takto chorých ľudí, a to tak, že cestujú do rôznych miest vo svete a vystupujú so svojím hudobným programom. Rozprávajú svoje svedectvá o ťažkej životnej situácii, ale aj o tom, ako im viera v Boha pri tom pomáha.

Vo večerných hodinách pripravila hosťujúca cirkev pre delegátov VZ trojhodinové stretnutie na Schillerovom námestí priamo pri ev. kostole na námestí, spojené s predstavením troch diakonických zariadení a biohospodárstva. Nieslo sa pod názvom Večer stretnutia (Abend der Begegnung) a bolo obohatené vystúpením spevokolu a hudobných skupín. Bola podávaná špeciálna večera podľa receptáru z kuchárskej knihy "Unser tägliches Brot" (Chlieb náš každodenný).

25. 7. 2010

V nedeľu 25. 7. 2010 mali delegáti možnosť navštíviť niektorý cirkevný zbor v okolí Stuttgartu, kde sa zúčastnili na službách Božích. Niektorí poslúžili kázňou slova Božieho, iní pozdravili veriacich. Tento sviatočný nedeľný deň bol predovšetkým určený pre delegátov, ale aj pre hosťujúcu cirkev, aby došlo k obohateniu veriacich z Württemberskej cirkvi kontaktom s delegátmi valného zhromaždenia.

Brat generálny biskup sa zúčastnil na službách Božích v Stiftskirche v Stuttgarte. Sestra seniorka Katarína Hudáková navšívila cirkevný zbor v Böblingene, kde veriacich kráko pozdravila. Tajomníčka pre zahraničie Marcela Kmeťová navštívila cirkevný zbor v Effringene, kde sa veriacim tiež krátko prihovorila. Všade boli rozdané najnovšie informácie o našej cirkvi.