125 rokov Združenia evanjelických duchovných vo Württembersku

Združenie evanjelických duchovných vo Württembersku oslavuje tento rok 125. výročie svojej existencie. Slávnostné zasadnutie členov združenia sa konalo v dňoch 9. – 10. októbra 2016 v Stuttgarte. Pozvaným hosťom bol aj generálny biskup Miloš Klátik.
Stretnutie sa začalo v nedeľu večer pobožnosťou a prehliadkou Zámockého kostola v Stuttgarte. Nasledoval slávnostný program zložený z hudobných vstupov a príhovor domácich duchovných, ako aj pozvaných hostí zo zahraničia.

Pondelňajšie rokovanie viac ako tisícky farárov a farárok sa začalo pobožnosťou, ktorou poslúžil generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik. Nasledovali príhovory zástupcov mesta i kraja, Evanjelickej teologickej fakulty v Tübingene a Synody Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku.

K 125. výročiu fungovania Združenia evanjelických duchovných vo Württembersku predniesol prednášku školský dekan Christian Buchholz, ktorý uviedol aj krátky dokumentárny film.

Popoludní sa konali slávnostné služby Božie, na ktorých bol slávnostným kazateľom krajinský biskup Frank Otfried July. Program sa končil prednáškou predsedu Rady evanjelických cirkví v Nemecku Heinrich Bedforda-Strohma na tému „To dobré zachovať? – Žiť ako farár a utvárať cirkev a spoločnosť“.