100 rokov od posvätenia chrámu Božieho v Kokave nad Rimavicou

100 rokov od posvätenia chrámu Božieho  v Kokave nad Rimavicou

V nedeľu 30. júna 2013 sa v CZ ECAV Kokava nad Rimavicou konali slávnostné služby Božie pri príležitosti 100. výročia posvätenia chrámu Božieho. Na slávnosti sa zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik a generálny dozorca Imrich Lukáč.
Brat generálny biskup v kázni slova Božieho priblížil históriu posvätenia miestneho kostola a povzbudil všetkých Kokavčanov, aby ho neobchádzali, ale aby ho navštevovali a vždy s láskou sa oň starali.

Všetkých prítomných pozdravil a povzbudil vytrvať vo viere aj generálny dozorca Imrich Lukáč. Na slávnosti sa zúčastnili aj sestra farárka Iveta Korenková, konseniorka Rimavského seniorátu, Ondrej Majling, farár z cirkevného zboru Hrachovo, ako aj Martin Riecky, domáci zborový farár.

Toto chrámové spoločenstvo bolo umocnené aj prislúžením sviatosti Večere Pánovej, ku ktorej mnohí s radosťou pristúpili. Na slávnosti boli prítomní aj potomkovia farára Samuela Bancíka, ktorý sa pred sto rokmi zaslúžil o postavenie súčastného kostola, ako aj potomkovia farárov, ktorí počas sto rokov pôsobili v miestnom cirkevnom zbore.

Nech nás Pán Boh požehná, aby sme kráčali v šľapajach našich predkov, chránili a budovali si našu kresťanskú vieru.