Pamätná tabuľa Martinovi Rázusovi v Modre

18. mája 2008, v nedeľu Svätej Trojice, sa zhromaždil veriaci ľud v chráme Božom v Modre k službám Božím tak ako každú nedeľu, ale predsa aj trochu inak. Na týchto službách Božích sme si pripomenuli život a dielo Martina Rázusa, ktorý práve v Modre ako kaplán začínal svoju kňazskú službu, ale aj svoj osobný, rodinný život . Tohto roku 18.10. uplynie 120. rokov od jeho narodenia.

MC | 10.6.2008

Generálny biskup u primátora Bratislavy

V piatok 16. mája 2008 sa na Magistráte hlavného mesta SR Bratislavy uskutočnilo stretnutie generálneho biskupa ECAV na Slovensku Mgr. Miloša Klátik, PhD., a primátora hlavného mesta SR Bratislavy Ing. Andreja Ďurkovského. Na prijatí sa zúčastnili aj riaditeľ GBÚ Ing. Dušan Vagaský a riaditeľ kancelárie primátora PhDr. Stanislav Šotník.

Edita Škodová | 10.6.2008

Stretnutie kresťanov Bratislava 2008 sa blíži

Na poslednom pracovnom zasadnutí pred blížiacim sa medzinárodným ekumenickým podujatím pod názvom Stretnutie kresťanov Bratislava 2008 (27. – 29. 6. 2008) sa 18. 4. 2008 stretol medzinárodný prípravný tím zložený zo zástupcov spoluorganizátorských cirkví z Nemecka, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Edita Škodová | 11.5.2008

Vzdali sme úctu Milanovi Rastislavovi Štefánikovi

89. výročie tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika sme si pripomenuli na viacerých pietnych spomienkach počas uplynulého víkendu. Centrom osláv už tradične boli Košariská a Mohyla M. R. Štefánika na Bradle.

Edita Škodová | 9.5.2008

Zomrel najstarší farár našej cirkvi

Posledná rozlúčka s Mgr. Júliusom Gabulom, ktorý bol najstarším farárom v našej cirkvi, sa v nádeji na vzkriesenie konala 3. apríla 2008 v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Liptovskom Mikuláši.

Edita Škodová | 5.5.2008

Výročné zasadnutie EAKE sa konalo v Bratislave

V dňoch 4. – 6. apríla 2008 sa Bratislava stala miestom konania výročného zasadnutia Európskeho evanjelického pracovného výboru pre náuku o konfesiách (Evangelischer Arbeitskreis für Konfessionskunde in Europa – EAKE) so sídlom v Bensheime.

Edita Škodová | 4.5.2008

Zasadnutie Generálneho presbyterstva ECAV

Druhé zasadnutie Generálneho presbyterstva ECAV v roku 2008 sa konalo 4. apríla na Biskupskom úrade VD ECAV v Prešove pod vedením generálneho biskupa Miloša Klátika a generálneho dozorcu Pavla Delingu.

Edita Škodová | 4.5.2008

Tlačovka k 110. výročiu Tranoscia

V zasadačke Generálneho biskupského úradu ECAV na Slovensku v Bratislave sa 24. apríla 2008 uskutočnila tlačová konferencia k oslavám 110. výročia založenia vydavateľstva Tranoscius, ktoré sa budú konať v Liptovskom Mikuláši 26. – 27. apríla 2008.

Tlačové oddelenie GBÚ | 26.4.2008

Valné zhromaždenie ZED

Valné zhromaždenie Združenia evanjelických duchovných (ZED) sa konalo 7. apríla 2008 v príjemnom prostredí kúpeľov Dudince za účasti Zboru biskupov ECAV, ako aj hostí z Rakúska a Nemecka, ktorí účastníkov zhromaždenia pozdravili.

Jozef Vereščak | 14.4.2008

Zo zasadnutie Vieroučného výboru ECAV

Zasadnutie Vieroučného výboru ECAV sa opäť konalo 2. apríla 2008 v zasadačke GBÚ ECAV na Slovensku v Bratislave.

Tlačové oddelenie | 11.4.2008