Osobnosti Petržalky

Aj tento rok v rámci Dní Petržalky komisia posudzovala návrhy Petržalčanov na ocenenie Osobnosť Petržalky. Je potešiteľné, že z roka na rok intenzívnejšie vnímame ľudí okolo seba, zaujímame sa o ich osudy, ich zásluhy, ich prácu a nespochybniteľný prínos pre Petržalku a Petržalčanov.

Petržalské noviny č. 13/2008 | 8.7.2008

SYNODA ECAV 2008 v Košiciach

V piatok a sobotu 6. a 7. júna 2008 v Košiciach zasadala Synoda Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku. Rokovanie najvyššieho grémia našej cirkvi sa konalo pod biblickým heslom „Silou a chválospevom je mi Hospodin; stal sa mi záchranou“ (2M 15, 2). Zúčastnilo sa na nej 62 zo 64 synodálov s rozhodujúcim hlasom a 13 synodálov s poradným hlasom a pozvaní hostia.

Edita Škodová | 23.6.2008

Prijatie u generálneho biskupa

V pondelok 9. 6. 2008 prijal generálny biskup podpredsedu NR SR pána Milana Horta a poslancov pani Ivetu Radičovú a pána Mikuláša Dzurindu na ich vlastnú žiadosť.

(Št.) | 15.6.2008

Pamätná tabuľa Martinovi Rázusovi v Modre

18. mája 2008, v nedeľu Svätej Trojice, sa zhromaždil veriaci ľud v chráme Božom v Modre k službám Božím tak ako každú nedeľu, ale predsa aj trochu inak. Na týchto službách Božích sme si pripomenuli život a dielo Martina Rázusa, ktorý práve v Modre ako kaplán začínal svoju kňazskú službu, ale aj svoj osobný, rodinný život . Tohto roku 18.10. uplynie 120. rokov od jeho narodenia.

MC | 10.6.2008

Generálny biskup u primátora Bratislavy

V piatok 16. mája 2008 sa na Magistráte hlavného mesta SR Bratislavy uskutočnilo stretnutie generálneho biskupa ECAV na Slovensku Mgr. Miloša Klátik, PhD., a primátora hlavného mesta SR Bratislavy Ing. Andreja Ďurkovského. Na prijatí sa zúčastnili aj riaditeľ GBÚ Ing. Dušan Vagaský a riaditeľ kancelárie primátora PhDr. Stanislav Šotník.

Edita Škodová | 10.6.2008

Stretnutie kresťanov Bratislava 2008 sa blíži

Na poslednom pracovnom zasadnutí pred blížiacim sa medzinárodným ekumenickým podujatím pod názvom Stretnutie kresťanov Bratislava 2008 (27. – 29. 6. 2008) sa 18. 4. 2008 stretol medzinárodný prípravný tím zložený zo zástupcov spoluorganizátorských cirkví z Nemecka, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Edita Škodová | 11.5.2008

Vzdali sme úctu Milanovi Rastislavovi Štefánikovi

89. výročie tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika sme si pripomenuli na viacerých pietnych spomienkach počas uplynulého víkendu. Centrom osláv už tradične boli Košariská a Mohyla M. R. Štefánika na Bradle.

Edita Škodová | 9.5.2008

Zomrel najstarší farár našej cirkvi

Posledná rozlúčka s Mgr. Júliusom Gabulom, ktorý bol najstarším farárom v našej cirkvi, sa v nádeji na vzkriesenie konala 3. apríla 2008 v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Liptovskom Mikuláši.

Edita Škodová | 5.5.2008

Výročné zasadnutie EAKE sa konalo v Bratislave

V dňoch 4. – 6. apríla 2008 sa Bratislava stala miestom konania výročného zasadnutia Európskeho evanjelického pracovného výboru pre náuku o konfesiách (Evangelischer Arbeitskreis für Konfessionskunde in Europa – EAKE) so sídlom v Bensheime.

Edita Škodová | 4.5.2008

Zasadnutie Generálneho presbyterstva ECAV

Druhé zasadnutie Generálneho presbyterstva ECAV v roku 2008 sa konalo 4. apríla na Biskupskom úrade VD ECAV v Prešove pod vedením generálneho biskupa Miloša Klátika a generálneho dozorcu Pavla Delingu.

Edita Škodová | 4.5.2008