Rokovanie s predsedom Žilinského samosprávneho kraja

V sídle Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) na Komenského 48 v Žiline 19. marca 2008 prijal predseda ŽSK Juraj Blanár generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika, ktorého sprevádzali senior TUS Jozef Havrila, zborový farár CZ Žilina Marián Kaňuch a riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský. Na rokovaní sa zúčastnil i Peter Kubica, pracovník odboru informácií a zahraničných vzťahov ŽSK.

 

Dušan Vagaský, predseda ústredného organizačného výboru | 24.3.2009

viac

Stretnutie s generálnym riaditeľom TA3

18. marca 2009 navštívil televíziu TA 3 generálny biskup ECAV na Slovensku a tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edita Škodová, aby sa stretli s generálnym riaditeľom TA3 Matejom Ribanským

 

-eš- | 20.3.2009

viac

Rokovanie s predstaviteľmi Slovenského rozhlasu

Na generálny biskupský úrad v stredu 18. marca 2009 na pozvanie generálneho biskupa Miloša Klátika prišiel programový riaditeľ Slovenského rozhlasu (SRo) Ľuboš Machaj, zástupca generálnej riaditeľky Miloslavy Zemkovej SRo, a riaditeľka Centra publicistiky Milena Čeganová.

 

Edita Škodová | 20.3.2009

viac

Generálny biskup prijal riaditeľa TASR

11. marca 2009 sa na GBÚ uskutočnilo pracovné stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika s generálnym riaditeľom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) Jaroslavom Rezníkom, na ktorom hodnotili doterajšiu spoluprácu a hľadali ďalšie formy vzájomných kontaktov.

 

-eš- | 13.3.2009

viac

Na návšteve v Slovenskej televízii

Generálny biskup Miloš Klátik 11. marca 2009 uskutočnil návštevu vedenia Slovenskej televízie (STV) v sprievode tajomníčky pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edity Škodovej. Prijal ich programový riaditeľ STV Roman Lipták.

 

Edita Škodová | 13.3.2009

viac

Transformácia EMP

10. marca 2009 sa na GBÚ v Bratislave uskutočnilo stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika s riaditeľom Lutheran Home Ministry (LHM) pre Európu Ericom Gatesom a s pracovníkmi Evanjelického mediálneho programu (EMP) Fedorom Bartkom a Jozefom Szadvárim.

 

-eš- | 12.3.2009

viac

Pracovný obed na rakúskom veľvyslanectve

Jeho excelencia veľvyslanec Rakúskej republiky v Slovenskej republike Dr. Helmut Wessely pozval na pracovný obed 10. marca 2009 generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika. Stretnutie sa konalo na rakúskom veľvyslanectve na Ventúrskej ul. v Bratislave.

 

-eš- | 12.3.2009

viac

Generálny biskup sa stretol s Milanom Melníkom - aktualizované

Po stretnutiach s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom a kandidátkou na prezidentku Ivetou Radičovou sa v piatok 13. februára 2009 brat generálny biskup Miloš Klátik stretol s Milanom Melníkom – ďalším z kandidátov na funkciu prezidenta republiky, a to na jeho vlastnú žiadosť (nižšie pozri rozhovor s M. Melníkom).

 

Edita Škodová | 11.3.2009

viac

Zasadnutie Výboru cirkevnej hudby a hymnológie ECAV

Dňa 18. 2. 2009 sa v priestoroch GBÚ konalo zasadnutie Výboru cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku. Jeho členovia hodnotili uplynulý rok a venovali sa príprave programu vzdelávania cirkevných hudobníkov na rok 2009.

 

Eva Kolesárová | 11.3.2009

viac

Biskup Uhorskai oslávil 90. narodeniny

V pondelok 2. marca 90. narodeniny oslávil brat emeritný biskup Pavel Uhorskai. Novohradský seniorát pri tejto príležitosti 5. marca usporiadal seniorálnu pastorálnu konferenciu v Tomášovciach, kde biskup P. Uhorskai v súčasnosti žije. Oslávencovi prišli k významnému životnému jubileu zablahoželať aj brat generálny biskup Miloš Klátik, brat generálny dozorca Pavel Delinga, brat biskup Západného dištriktu Milan Krivda, brat dozorca Západného dištriktu Vladimír Daniš, riaditeľ Tranoscia, a. s., Ľubomír Turčan a iní hostia.

 

-mk- | 7.3.2009

viac


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart