Generálny biskup prijal riaditeľa TASR

11. marca 2009 sa na GBÚ uskutočnilo pracovné stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika s generálnym riaditeľom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) Jaroslavom Rezníkom, na ktorom hodnotili doterajšiu spoluprácu a hľadali ďalšie formy vzájomných kontaktov.

-eš- | 13.3.2009

Na návšteve v Slovenskej televízii

Generálny biskup Miloš Klátik 11. marca 2009 uskutočnil návštevu vedenia Slovenskej televízie (STV) v sprievode tajomníčky pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edity Škodovej. Prijal ich programový riaditeľ STV Roman Lipták.

Edita Škodová | 13.3.2009

Transformácia EMP

10. marca 2009 sa na GBÚ v Bratislave uskutočnilo stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika s riaditeľom Lutheran Home Ministry (LHM) pre Európu Ericom Gatesom a s pracovníkmi Evanjelického mediálneho programu (EMP) Fedorom Bartkom a Jozefom Szadvárim.

-eš- | 12.3.2009

Pracovný obed na rakúskom veľvyslanectve

Jeho excelencia veľvyslanec Rakúskej republiky v Slovenskej republike Dr. Helmut Wessely pozval na pracovný obed 10. marca 2009 generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika. Stretnutie sa konalo na rakúskom veľvyslanectve na Ventúrskej ul. v Bratislave.

-eš- | 12.3.2009

Generálny biskup sa stretol s Milanom Melníkom - aktualizované

Po stretnutiach s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom a kandidátkou na prezidentku Ivetou Radičovou sa v piatok 13. februára 2009 brat generálny biskup Miloš Klátik stretol s Milanom Melníkom – ďalším z kandidátov na funkciu prezidenta republiky, a to na jeho vlastnú žiadosť (nižšie pozri rozhovor s M. Melníkom).

Edita Škodová | 11.3.2009

Zasadnutie Výboru cirkevnej hudby a hymnológie ECAV

Dňa 18. 2. 2009 sa v priestoroch GBÚ konalo zasadnutie Výboru cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku. Jeho členovia hodnotili uplynulý rok a venovali sa príprave programu vzdelávania cirkevných hudobníkov na rok 2009.

Eva Kolesárová | 11.3.2009

Biskup Uhorskai oslávil 90. narodeniny

V pondelok 2. marca 90. narodeniny oslávil brat emeritný biskup Pavel Uhorskai. Novohradský seniorát pri tejto príležitosti 5. marca usporiadal seniorálnu pastorálnu konferenciu v Tomášovciach, kde biskup P. Uhorskai v súčasnosti žije. Oslávencovi prišli k významnému životnému jubileu zablahoželať aj brat generálny biskup Miloš Klátik, brat generálny dozorca Pavel Delinga, brat biskup Západného dištriktu Milan Krivda, brat dozorca Západného dištriktu Vladimír Daniš, riaditeľ Tranoscia, a. s., Ľubomír Turčan a iní hostia.

-mk- | 7.3.2009

Rokovali sme o masmédiách

Na GBÚ sa 4. marca 2009 na pozvanie generálneho biskupa ECAV na Slovensku stretli s ním Dušan Jarjabek, poslanec NR SR a podpredseda Rady NR SR pre kultúru a médiá, a prof. Miloš Mistrík, predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu. Na rokovaní bol prítomný aj riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský a tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edita Škodová.

Edita Škodová | 5.3.2009

Smútočná rozlúčka s obeťami tragickej dopravnej nehody

V Bánovciach nad Bebravou sa 26. februára 2009 konala spoločná ekumenická rozlúčke s dvanástimi obeťami tragickej dopravnej nehody z 21. februára pri Polomke. V mene vlády SR a jej predsedu Roberta Fica vyjadril pozostalým hlbokú sústrasť podpredseda vlády SR Dušan Čaplovič. V mene ECAV na Slovensku mal smútočný príhovor a modlitbu biskup ZD Milan Krivda.

-eš- | 2.3.2009

Návšteva v Štuttgarte

Dňa 12. a 13. februára 2009 navštívili pracovníci Generálneho biskupského úradu ECAV na Slovensku zariadenie Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Würtembersku - Haus Birkach. Na rokovaní sa zúčastnili Jaroslav Števove, projektový manažér, Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu a Juraj Mihálik, tajomník pre zahraničie.

Juraj Mihálik | 2.3.2009