Návšteva mexického reverenda D. Brondosa

V týchto dňoch navštívil Generálny biskupský úrad a generálneho biskupa Mgr. Miloša Klátika, PhD., reverend Dr. David Brondos, misionár ELCA , profesor teológie v Mexiku, ktorý prednáša v teologickej komunite v rámci ekumenického konzorcia seminárov, kam patrí aj evanjelický literárny seminár.

-ek- | 6.4.2009

KALME – nástroj lepšej komunikácie

Na seminári KALME 2009 vo Wittenbergu 26. - 27. 3. 2009 sme oslovili viceprezidentku KALME Marinu Chudenko z Evanjelicko-luteránskej cirkvi (ELC) v Rusku, aby nám priblížila KALME, ako i problematiku evanjelickej cirkvi v Rusku. M. Chudenko sa narodila vo Volgograde, kde vyštudovala nemecký jazyk a literatúru. Teraz je vedúcou oddelenia pre styk s verejnosťou ELC v Petrohrade.

-eš- | 5.4.2009

Slávnosť Biblie vo Svätom Jure

Na 4. pôstnu nedeľu 22. 3. 2009 sa v Ev. kostole vo Sv. Jure konala na službách Božích slávnosť Biblie. Zb. dozorkyňa s. A. Kaiserová privítala vzácnych hostí: br. gen. biskupa M. Klátika s manželkou, Ich Excelencie H.Wesseleho, veľvyslanca Rakúska v SR, a J. Trebescha, veľvyslanca Nemecka v SR s manželkou, primátora mesta Ing. A. Achbergera s manželkou, doc. D. Daniela z EBF UK a p. Galamboša, reštaurátora Slovenského národného archívu.

Vladimír Láska  | 30.3.2009

Rokovanie s predsedom Žilinského samosprávneho kraja

V sídle Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) na Komenského 48 v Žiline 19. marca 2008 prijal predseda ŽSK Juraj Blanár generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika, ktorého sprevádzali senior TUS Jozef Havrila, zborový farár CZ Žilina Marián Kaňuch a riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský. Na rokovaní sa zúčastnil i Peter Kubica, pracovník odboru informácií a zahraničných vzťahov ŽSK.

Dušan Vagaský, predseda ústredného organizačného výboru | 24.3.2009

Stretnutie s generálnym riaditeľom TA3

18. marca 2009 navštívil televíziu TA 3 generálny biskup ECAV na Slovensku a tajomníčka pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edita Škodová, aby sa stretli s generálnym riaditeľom TA3 Matejom Ribanským

-eš- | 20.3.2009

Rokovanie s predstaviteľmi Slovenského rozhlasu

Na generálny biskupský úrad v stredu 18. marca 2009 na pozvanie generálneho biskupa Miloša Klátika prišiel programový riaditeľ Slovenského rozhlasu (SRo) Ľuboš Machaj, zástupca generálnej riaditeľky Miloslavy Zemkovej SRo, a riaditeľka Centra publicistiky Milena Čeganová.

Edita Škodová | 20.3.2009

Generálny biskup prijal riaditeľa TASR

11. marca 2009 sa na GBÚ uskutočnilo pracovné stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika s generálnym riaditeľom Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) Jaroslavom Rezníkom, na ktorom hodnotili doterajšiu spoluprácu a hľadali ďalšie formy vzájomných kontaktov.

-eš- | 13.3.2009

Na návšteve v Slovenskej televízii

Generálny biskup Miloš Klátik 11. marca 2009 uskutočnil návštevu vedenia Slovenskej televízie (STV) v sprievode tajomníčky pre mediálnu komunikáciu GBÚ Edity Škodovej. Prijal ich programový riaditeľ STV Roman Lipták.

Edita Škodová | 13.3.2009

Transformácia EMP

10. marca 2009 sa na GBÚ v Bratislave uskutočnilo stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika s riaditeľom Lutheran Home Ministry (LHM) pre Európu Ericom Gatesom a s pracovníkmi Evanjelického mediálneho programu (EMP) Fedorom Bartkom a Jozefom Szadvárim.

-eš- | 12.3.2009

Pracovný obed na rakúskom veľvyslanectve

Jeho excelencia veľvyslanec Rakúskej republiky v Slovenskej republike Dr. Helmut Wessely pozval na pracovný obed 10. marca 2009 generálneho biskupa ECAV na Slovensku Miloša Klátika. Stretnutie sa konalo na rakúskom veľvyslanectve na Ventúrskej ul. v Bratislave.

-eš- | 12.3.2009