Z rokovania Kontaktného výboru Trojpartnerstva

V Stuttgarte sa v sobotu 18. apríla 2016 konalo ďalšie zasadnutie Trojpartnerstva. Za ECAV na Slovensku sa na rokovaní zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik a zastupujúci riaditeľ Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku Ján Gasper.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 19.4.2016

Spomienka na oslobodenie Bratislavy

Pri Pomníku víťazstva na Námestí E. Suchoňa v Bratislave si 4. apríla 2016 na pietnej spomienke pripomenuli 71. výročie ukončenia bojov o Bratislavu. Z poverenia generálneho biskupa Miloša Klátika veniec za Predsedníctvo ECAV na Slovensku položil riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 7.4.2016

Z 2. zasadnutia GP v roku 2016

Druhé zasadnutie Generálneho presbyterstva (GP) v tomto roku sa uskutočnilo v piatok 1. apríla 2016 v Bratislave. Pred zasadnutím sa v modlitebni GBÚ konala spoločná pobožnosť členov GP a zamestnancov GBÚ, na ktorej výkladom slova Božieho poslúžil dištriktuálny biskup Západného dištriktu ECAV na Slovensku Milan Krivda.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel(at)ecav.sk | 5.4.2016

Služby Božie na Veľkonočnú nedeľu v Bratislave-Dúbravke na TA3

Slávnostné služby Božie na 1. slávnosť veľkonočnú 27. marca 2016 v priamom prenose sprostredkovala divákom na celom Slovensku súkromná televízia TA3. Slávnostnú kázeň slova Božieho mal generálny biskup Miloš Klátik.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 31.3.2016

Spoločné vyhlásenie generálneho biskupa Miloša Klátika a splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Petra Polláka

Generálny biskup M. Klátik a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity P. Pollák sa stretli 29. 3. 2016 na GBÚ v Bratislave, aby prediskutovali aktuálnu spoločenskú situáciu, postavenie Rómov v rómskych komunitách a možnosti ochrany pred šírením extrémizmu a neznášanlivosti. Jednou z podstatných tém bola otázka, ako zapojiť cirkev do pastorácie Rómov a zlepšiť ich životnú situáciu prostredníctvom viery a misijnej práce.

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 30.3.2016

Z rokovania Stáleho výboru Trojpartnerstva v Moravanoch nad Váhom

V dňoch 9. – 10. marca 2016 sa v Moravanoch nad Váhom uskutočnilo rokovanie Stáleho výboru Trojpartnerstva. Na rokovaní zazneli správy z partnerských cirkví a organizácií, v ktorých boli predstavené aktuálne aktivity či témy, ktorými sa zoberali v poslednom období.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 15.3.2016

Cirkev sa chce podieľať na riešení migračnej krízy

Riešenie migračnej krízy bolo cieľom rokovania, ktoré sa 1. marca 2016 konalo na Migračnom úrade Ministerstva vnútra SR. O príspevku ECAV na Slovensku pri pomoci utečencom s jeho riaditeľom Bernardom Priecelom diskutovali generálny biskup Miloš Klátik, koordinátorka projektu Adopcia rodín utečencov cirkevným zborom Jana Gasperová a poverený riaditeľ Evanjelickej diakonie Ján Gasper.

Jana Gasperová, media@diakonia.sk | 11.3.2016

Blahoželanie generálnemu dozorcovi

Generálny biskup Miloš Klátik a pracovníci generálneho biskupského úradu 18. februára 2016 zablahoželali bratovi generálnemu dozorcovi Imrichovi Lukáčovi k jeho 65. narodeninám.

Pracovníci GBÚ ECAV na Slovensku | 26.2.2016

Cena Leonarda Stöckela za rok 2015

V 1. pôstnu nedeľu 14. februára 2016 na službách Božích v Ev. a. v. chráme Božom v Holíči generálny biskup Miloš Klátik odovzdal Cenu Leonarda Stöckela za rok 2015 bratovi farárovi ThB. Pavlovi Proksovi a sestre PhDr. Jarmile Slezáčkovej.

Edita Škodová, Daniela Veselá, GBÚ ECAV na Slovensku | 22.2.2016

Pavel Stolař o ceste k samofinancovaniu v ČR

Dňa 4. 2. 2016 sa na GBÚ konalo zasadnutie Komisie pre zjednodušenie štruktúry cirkvi pod vedením predsedu KPZŠC Slavomíra Hanusku. Zúčastnili sa na ňom aj generálny biskup Miloš Klátik a dištriktuálni biskupi Slavomír Sabol a Milan Krivda.

Oľga Duchová, tajomníčka Synody a GP, tajomnik(at)ecav.sk | 16.2.2016