Prenasledovanie ECAV v rokoch 1948 – 1989

Konfederácia politických väzňov Slovenska a Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Modra usporiadali celoslovenské spomienkové stretnutie na tému Prenasledovanie Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku v rokoch 1948 – 1989, ktoré konalo v sobotu 6. februára 2010 v Modre.

Peter Sandtner, KPVS | 11.2.2010

Zo zasadnutia generálneho presbyterstva 1-2010

Po prvý raz v tomto roku zasadalo Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku (GP) 5. februára 2010 v Prešove. Po úvodnej pobožnosti, ktorú vykonal brat dištriktuálny biskup VD ECAV na Slovensku S. Sabol, sa začala pracovná časť rokovania GP, a to schválením zápisníc z minulých zasadnutí GP.

D. Vagaský, riaditeľ GBÚ | 9.2.2010

Inštalácia predstaviteľov GAW v Lipsku

V piatok 29. 1. 2010 sa v Lipsku konali slávnostné služby Božie, na ktorých inštalovali Enno Haaksa, nového generálneho tajomníka spolku GAW. Generálny biskup Miloš Klátik spoluliturgoval pri Večeri Pánovej.

Edita Škodová | 5.2.2010

Pripomenuli si výročie úmrtia prvého generálneho biskupa

V rámci Roka kresťanskej kultúry a pri príležitosti 80. výročia úmrtia biskupa Jura Janošku sa v nedeľu 31. 1. 2010 v Evanjelickom chráme v Dolnom Kubíne uskutočnil priamy prenos rozhlasových služieb Božích. Slávnostným kazateľom bol dôstojný brat generálny biskup Miloš Klátik.

-mk- | 5.2.2010

DonauFriedensWelle už od septembra

V dňoch 25. – 26. januára 2010 sa v Mníchove uskutočnilo ďalšie stretnutie prípravného tímu zástupcov evanjelických cirkví, ktoré spolupracujú na príprave projektu DonauFriedensWelle – Dunajská vlna mieru, ktorý sa začne v septembri 2010 v Ulme a na Slovensko dorazí v marci 2011.

Marcela Kmeťová, tajomníčka pre zahraničie | 1.2.2010

BSK chce nadviazať aj na tradície evanjelického školstva

Obojstranný záujem na spolupráci v rámci BSK v oblasti školstva, kultúry a sociálnych vecí prejavili na spoločnom stretnutí 26. 1. 2010 župan BSK Pavol Frešo a generálny biskup Miloš Klátik.

Peter Húska | 28.1.2010

Tlačovka k Roku kresťanskej kultúry 2010

Na tlačovej besede 26. 1. 2010 projekt Roka kresťanskej kultúry 2010 (RKK) predstavili zástupcovia Konferencie katolíckych biskupov Slovenska (KBS) a Ekumenickej rady cirkví (ERC) v SR, ktoré ho vyhlásili za podpory Ministerstva kultúry (MK) SR. Inštitucionálny garantom RKK je Národné osvetové centrum (NOC).

TASR, -eš- | 28.1.2010

Čestné občianstvo Žiliny F. F. Ruppeldtovi

Mesto Žilina udelilo čestné občianstvo mesta Žilina in memoriam biskupovi Fedorovi Fridrichovi Ruppeldtovi za celoživotný prínos v oblasti ekumenického a mierového hnutia na Slovensku a rozsiahlu publicistickú, prekladateľskú a osvetovú činnosť.

-eš- | 28.1.2010

Novoročný obed u premiéra SR

25. 1. 2010 sa na Úrade vlády SR v Bratislave predseda vlády SR Robert Fico stretol na slávnostnom obede s predstaviteľmi cirkví a náboženských obcí registrovanými v SR. Na stretnutí boli prítomní aj členovia Zboru biskupov ECAV na Slovensku.

Edita Škodová | 27.1.2010

Generálny biskup rokoval s MLB a GAW

Generálny biskup Miloš Klátik sa v dňoch 18. a 19. januára 2010 zúčastnil na výročnom zasadnutí zástupcov spolku Gustav-Adolf-Werk v Bad Herrenalbe. V Erlangene 20. januára rokoval s Dr. R.Stahlom, generálnym tajomníkom MLB.

P. A. | 27.1.2010