GP schválilo oferu pre obete povodní

Generálne presbyterstvo ECAV na Slovensku (GP), ktoré bolo zvolané na 4. júna 2010 do Zvolena, sa začalo úvodnou pobožnosťou, ktorou poslúžili brat Daniel Midriak, a modlitbou brata Jána Brozmana.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ | 22.6.2010

Rok Leonarda Stöckela v Bardejove

Slávnostné služby Božie v Ev. kostole v Bardejove v nedeľu 13. júna 2010 odštartovali hlavnú časť podujatí pripravených v rámci Roka Leonarda Stöckela za prítomnosti generálneho biskupa M. Klátika a biskupa VD S. Sabola.

Ján Velebír, zborový farár | 22.6.2010

Na návšteve Arménskej apoštolskej cirkvi

Začiatkom mája 2010 sa generálny biskup Miloš Klátik zúčastnil na pracovnej ceste v Arménsku, kde ho prijali predstavitelia Arménskej apoštolskej cirkvi a navštívil najvýznamnejšie chrámy a pamätné miesta späté s históriou kresťanstva v Arménsku i s dejinami arménskeho národa.

Edita Škodová | 11.6.2010

Posviacka obnoveného chrámu v Bátovciach

V nedeľu Svätej Trojice, 30. mája 2010, sa v Bátovciach konala slávnostná posviacka generálne opraveného exteriéru evanjelického chrámu Božieho. Obnovený chrám posvätil a slovo Božie v ňom kázal generálny biskup Miloš Klátik. Zhromaždeniu sa prihovoril aj generálny dozorca Pavel Delinga.

Zorica Horáková, zborová farárka | 11.6.2010

Uvedenie nového arcibiskupa vo Fínsku

V katedrále v Turku (Fínsko) sa 6. júna 2010 konala slávnosť uvedenia nového arcibiskupa Evanjelickej cirkvi vo Fínsku Kariho Mäkinena. Na tejto slávnosti sa zúčastnil a nového biskupa pozdravil aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová  | 11.6.2010

Luteránska ekleziológia v Münsteri

Začiatkom júna sa v nemeckom Münsteri konal seminár na tému „Luteránska ekleziológia – jedna svätá, katolícka a apoštolská cirkev“. Svojou prednáškou na tému „Apoštolicita cirkvi“ prispel generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová | 11.6.2010

Rozlúčili sme sa s emeritným biskupom ThDr. Jánom Antalom

V Ev. kostole v Rastislaviciach sa 8. 6. 2010 konala pohrebná rozlúčka so zosnulým emeritným biskupom J. Antalom. Pohrebnú kázeň mal biskup ZD M. Krivda, odobierku brat senior DNS I. Eľko. Za ECAV sa s emer. biskupom J. Antalom rozlúčil brat generálny dozorca P. Delinga a mŕtve telo nad hrobom prežehnal generálny biskup M. Klátik.

Edita Škodová | 11.6.2010

Klára Tarr na návšteve v Bratislave

1. júna 2010 navštívila Generálny biskupský úrad sestra vedúca zahraničného a ekumenického oddelenia z Maďarskej evanjelickej cirkvi Klára Tarr. Stretla sa s bratom riaditeľom GBÚ D. Vagaským a sestrou tajomníčkou M. Kmeťovou.

Marcela Kmeťová, tajomníčka pre zahraničie | 2.6.2010

Z návštevy v Rim. Brezove a Rim. Bani

CZ ECAV Rimavské Brezovo bol znovu úspešný pri predkladaní a schválení projektov v programe „Obnovme si svoj dom“ 2009/2010, ktorý vyhlasuje MK SR. Realizované aj plánované práce predstavili gen. biskupovi M. Klátikovi 25. 5. 2010.

Janka Miháliková, Rimavské Brezovo | 27.5.2010

Medzinárodný študijný kurz v Bad Herrenalbe

Pod názvom „Diaspora – jej význam pre cirkvi, spoločnosť a ekuménu v Európe na začiatku 21. storočia“ sa 16. – 20. mája 2010 v Bad Herrenalbe konal študijný kurz, kde jedným z prednášajúcich bol generálny biskup Miloš Klátik.

Kristína Horňáková | 26.5.2010