175. výročie GAW vo Württembersku

V dňoch 3. a 4. februára 2018 si vo Württembersku pripomínali 175. výročie založenia spolku Gustav-Adolf-Werk. Na slávnosti v Stuttgarte na tému „Spolupráca má budúcnosť“ bol pozvaný aj generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 8.2.2018

Predsedníctvo ECAV sa stretlo s predsedníctvami seniorátov

Dňa 17. januára 2018 sa na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave konalo stretnutie Predsedníctva ECAV na Slovensku s predsedníctvami seniorátov – seniormi a seniorálnymi dozorcami.

Oľga Duchová, tajomníčka Synody a GP, tajomnik(at)ecav.sk | 7.2.2018

Spravodliví medzi národmi 2018

Generálny biskup Miloš Klátik sa 31. januára 2018 zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní izraelského štátneho vyznamenania Spravodliví medzi národmi v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 6.2.2018

Novoročné stretnutie s médiami 2018

V pondelok 29. januára 2018 sa na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave konalo tradičné novoročné stretnutie generálneho biskupa so zástupcami médií.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 2.2.2018

Pohrebná rozlúčka s Dr. h. c. prof. ThDr. Igorom Kiššom

Veľký evanjelický chrám Boží v Bratislave sa 27. januára 2018 stal miestom poslednej rozlúčky s bratom Dr. h. c. prof. ThDr. Igorom Kiššom (21. 7. 1932 – 15. 1. 2018). Evanjelického farára, teológa, filozofa a bývalého dekana EBF UK prišli na poslednej ceste vyprevadiť farári a farárky z celého Slovenska i zo zahraničia − jeho bývalí študenti.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 31.1.2018

Prijatie u prezidenta SR 2018

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska 11. januára 2018 prijal v Prezidentskom paláci zástupcov cirkví a náboženských spoločností na tradičnom novoročnom stretnutí. Na stretnutí zúčastnili generálny biskup Miloš Klátik, biskup ZD Milan Krivda a biskup VD Slavomír Sabol.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 26.1.2018

Prezident udelil vyznamenania 25 osobnostiam

Prezident SR Andrej Kiska pri príležitosti 25. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky udelil 1. januára 2018 štátne vyznamenania 25 osobnostiam. Na slávnostnom ceremoniáli v bratislavskej Redute sa zúčastnili aj generálny biskup Miloš Klátik a biskup ZD Milan Krivda.

Stretnutie s predstaviteľmi Matice slovenskej

Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku 15. 1. 2018 navštívili hostia z Matice slovenskej, a to JUDr. Marián Gešper, novozvolený predseda, JUDr. Štefan Martinkovič, predseda dozorného výboru, Mgr. Veronika Matušková, hovorkyňa MS, a PhDr. Peter Mulík, PhD., zástupca riaditeľa Slovenského historického ústavu MS.

Oľga Duchová, tajomníčka Synody a GP, tajomnik(at)ecav.sk  | 22.1.2018

ZO ZASADNUTIA GENERÁLNEHO PRESBYTERSTVA 8. 12.

Piate zasadnutie Generálneho presbyterstva (GP) Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku v tomto roku sa konalo 8. decembra 2017 v Bratislave.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel(at)ecav.sk | 21.12.2017

Zasadnutie Výboru pre svetovú službu SLZ

Prvé zasadnutie Výboru pre svetovú službu SLZ, do ktorého bol zvolený aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, sa konalo od 13. do 15. novembra 2017 v sídle Svetového luteránskeho zväzu v Ženeve.

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 21.11.2017