Sviatok v CZ ECAV Považská Bystrica

V CZ ECAV Považská Bystrica si 5. 9. 2010 pripomenuli 70. výročie položenia základného kameňa modlitebne. Zároveň sa konala posviacka novej veže a zvonov i obnovených priestorov kostola i zborového domu, ktorú vykonal brat senior TUS Jozef Havrila. Kázňou slova Božieho poslúžil generálny biskup Miloš Klátik.

Edita Škodová | 10.9.2010

Podunajská vlna mieru odštartovala z Ulmu

5. septembra 2010 sa v ulmskom Münsteri konali otváracie služby Božie k medzinárodnému cirkevnému projektu DonauFriedensWelle – Podunajská vlna mieru. Kázňou slova Božieho poslúžil brat biskup Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Frank O. July.

Marcela Kmeťová, tajomníčka pre zahraničie | 7.9.2010

Generálny biskup sa stretol s ministrom Zsoltom Simonom

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa 19. augusta 2010 na pozvanie ministra pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Zsolta Simona (Most-Híd) zúčastnil na otvorení 37. ročníka výstavy Agrokomplex v Nitre.

-mk- | 3.9.2010

Posledné zbohom Milanovi Urbánkovi

Vo veku 82 rokov zomrel 22. augusta 2010 evanjelický farár Milan Urbánek. Posledná rozlúčka sa uskutočnila 25. augusta v Evanjelickom chráme v Lubine. Kázňovým prívetom sa pozostalým prihovoril generálny biskup Miloš Klátik.

-mk-  | 3.9.2010

Konferencia pracovníkov pre detské besiedky

V dňoch 31. júla až 1. augusta 2010 sa v MEMC Ichtys vo Veľkom Slavkove uskutočnila Konferencia pracovníkov pre detské besiedky s hlavnou témou Cirkev Božia škola. Zúčastnilo sa na nej 47 pracovníkov z rôznych miest celej cirkvi.

Peter Mihoč | 2.9.2010

K 150. výročiu narodenia Kristíny Royovej

V Starej Turej si v nedeľu 22. augusta 2010 veriaci pripomenuli 150. výročie narodenia K. Royovej. Slávnostným kazateľom bol brat generálny biskup M. Klátik. Po službách Božích nasledovalo položenie vencov na hrob K. Royovej a prednáška M. Hvožďaru o živote a diele K. Royovej.

M. Kováčiková, šéfredaktorka EPST | 2.9.2010

Prípravy na Kirchentag Drážďany 2011

V Prahe sa 18. 8. 2010 konalo stretnutie prípravnej podskupiny „Partnerstvá“ na budúcoročný Kirchentag, ktorý sa uskutoční v Drážďanoch v dňoch 1. do 5. júna. Zúčastnia sa na ňom kresťania zo šiestich krajín Európy, čím nadviaže na Stretnutie kresťanov Bratislava 2008.

Marcela Kmeťová | 25.8.2010

Pietna spomienka KPVS v Leopoldove

21. 8. 2010 sa ako každý rok od roku 1999 stretli členovia Konfederácie politických väzňov Slovenska vo väznici v Leopoldove – symbole utrpenia politických väzňov. ECAV na Slovensku zastupovali J. Balocký, generálny duchovný Ústredia EPS v OS SR a OZ SR, a D. Chovanová, kaplánka v Hlohovci.

Peter Sandtner, KPVS | 24.8.2010

Rozlúčka s Dr. Helmutom Wesselym

Dr. Helmut Wessely, bývalý veľvyslanec Rakúskej republiky v SR, prišiel 6. augusta 2010 na Generálny biskupský úrad v Bratislave, aby sa osobne rozlúčil s generálnym biskupom Milošom Klátikom.

Edita Škodová | 6.8.2010

Návšteva z württemberskej diakonie

V dňoch 6. – 9. 8. 2010 sú na návšteve našej cirkvi predstavitelia Diakonického diela Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku (Diakonisches Werk Württemberg, DWW) na čele s jeho riaditeľom Dietrom Kaufmannom.

Edita Škodová | 6.8.2010