Slávnosť posvätenia nového ev. kostola v rakúskom Hainburgu

V sobotu 30. apríla t. r. bola v rakúskom mestečku Hainburg posviacka nového ev. kostola M. Luthera. "Nový kostol je miestom tolerancie a zmierenia," povedal superintendent domácej diecézy Dolné Rakúsko Paul Weiland. Slovo Božie zvestoval biskup ECAV v Rakúsku Michael Bünker.

V. Láska, -eš- | 4.5.2011

Zo zasadnutia SLZ v Londýne

V dňoch 6. – 8. apríla 2011 sa brat generálny biskup Miloš Klátik zúčastnil na konferencii Svetového luteránskeho zväzu v Londýne, kde sa stretli zástupcovia európskych luteránskych cirkví s cieľom zhodnotiť doterajšiu činnosť a nájsť cestu na zlepšenie komunikácie medzi regiónmi.

Daniel Szadvári | 27.4.2011

Podunajská vlna mieru v Budapešti

V Budapešti sa 20. apríla 2011 konalo centrálne zhromaždenie podujatia DonauFriedensWelle – Podunajská vlna mieru, keďže vlna služieb Božích po jej prechode Slovenskom prechádza tento mesiac Maďarskom. ECAV na Slovensku zastupoval brat generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová | 27.4.2011

Veľká noc 2011 v ECAV a v našich médiách

Na slávnostných pašiových službách Božích na Veľký piatok 22. 4. 2011 si evanjelickí veriaci opäť pripomenuli utrpenie Ježiša Krista a Jeho vykupiteľskú smrť na kríži. Priamy prenos zo služieb Božích v Nitrianskej Strede odvysielala STV 2 o 10.30 hod. Kázňou slova Božieho tu poslúžil brat generálny biskup Miloš Klátik, liturgiou a čítaním pašií poslúžili domáci brat farár Martin Bobák a sestra farárka Renáta Bobáková.

Edita Škodová | 27.4.2011

Generálny biskup u dolnozemských Slovákov

Brat generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa na pozvanie biskupa Slovenskej evanjelickej a. v. cirkvi v Srbsku Samuela Vrbovského a predsedu kňazskej konferencie brata farára Jána Cicku v sprievode svojej manželky a hlavnej ekonómky GBÚ sestry M. Stašiniakovej zúčastnil na kňazskej konferencii Slovenskej ev. a. v. cirkvi v Srbsku.

Marta Stašiniaková | 20.4.2011

V Berlíne sa pripravovali na Drážďany

Dňa 18. marca 2011 sa v Berlíne konalo stretnutie venované príprave biblických hodín na Kirchentagu v Drážďanoch. Na prípravnom stretnutí sa zúčastnil aj brat generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová | 20.4.2011

Z inštalácie biskupov v Namíbii

V dňoch 10. – 17. marca 2011 brat generálny biskup Miloš Klátik uskutočnil pracovnú cestu do Namíbie na pozvanie biskupa Evanjelickej luteránskej cirkvi v Namíbii (ELCIN) Thomasa Shivuteho.

Edita Škodová | 20.4.2011

Všeobecná pastorálna konferencia

V pondelok 4. apríla 2011 sa v sále mestského divadla vo Zvolene konala Všeobecná pastorálna konferencia, ktorej sa zúčastnilo takmer 200 duchovných ECAV na Slovensku.

Štefan Kiss  | 13.4.2011

Zo zasadnutia GP 3 - 2011 zo dňa 1. 4. 2011

Zasadnutie Generálneho presbyterstva (GP) Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, ktoré bolo zvolané na 1. 4. 2011 do Prešova, sa začalo úvodnou pobožnosťou, ktorú viedol brat dištriktuálny biskup Slavomír Sabol.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ | 4.4.2011

Generálny biskup v CZ ECAV Košice-Terasa

Evanjelici z jedného z najmladších cirkevných zborov na Slovensku Košice-Terasa privítali počas štvrtej pôstnej nedele Laetare medzi sebou Miloša Klátika, generálneho biskupa ECAV na Slovensku.

Eva Bombová | 4.4.2011