Generálny biskup na rokovaní GAW v Rendsburgu

V dňoch 6. až 8. januára 2012 sa v Rendsburgu konalo rokovanie Spolku Gustáva Adolfa (Gustav-Adolf-Werk, GAW) Severného Polabia, na ktorom sa zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová, ausland@ecav.sk | 10.1.2012

Prezident SR udelil štátne ceny

Predsedníctvo ECAV a Zbor biskupov ECAV na Slovensku sa 3. januára 2012 zúčastnili na slávnostnom odovzdaní štátnych cien prezidentom republiky Ivanom Gašparovičom.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 5.1.2012

Vianočná zvesť slova Božieho

Generálny biskup Miloš Klátik počas vianočných sviatkov poslúžil zvesťou slova Božieho v dvoch bratislavských cirkevných zboroch: na Štedrý večer 24. 12. 2011 v CZ ECAV Bratislava-Prievoz a na 1. slávnosť vianočnú v Bratislave-Rači. Na 2. slávnosť vianočnú pozdravil zhromaždenie veriacich v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Kajali.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 4.1.2012

Školenie kaplánov v Janoškovom dome

V dňoch 21. – 24. 11. 2011 sme my kapláni začali obdobie adventu aj nového cirkevného roku zaujímavým programom na školení kaplánov v Liptovskom Hrádku.

Katarína Devečková, seniorálna kaplánka GES | 28.12.2011

Posledná rozlúčka s Václavom Havlom

Na pohrebe posledného česko-slovenského prezidenta Václava Havla, politika, mysliteľa a umelca, ktorý sa konal v piatok 23. decembra 2011 v Katedrále sv. Víta na Hradčanoch v Prahe, sa s ním rozlúčil aj generálny biskup ECAV na Slovensku a predseda Ekumenickej rady cirkví v SR Miloš Klátik.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 28.12.2011

ZVON PRE SRDCE v Modre-Kráľovej

Na 4. adventnú nedeľu 18. 12. 2011 sa v Ev. a. chráme v Modre-Kráľovej konala posviacka zrekonštruovaných vežových zvonov a hodín. Počas slávnostných služieb Božích, na ktorých kázal generálny biskup Miloš Klátik, bola udelená Cena Mesta Modry in memoriam prof. ThDr. Jánovi Milanovi Petríkovi.

Sidonia Horňanová, zborová farárka | 22.12.2011

Generálny biskup s mladými MYS

V sobotu 17. 12. 2011 sa opäť konalo seniorátne stretnutie mládeže Myjavského seniorátu. Tentoraz sa stretli v Krajnom a zúčastnili sa na ňom aj generálny biskup Miloš Klátik a senior MYS Juraj Šefčík.

Katarína Lukáčová, E. Škodová | 22.12.2011

Služby Božie EL a EZŠ v Bratislave

Žiaci, študenti a pedagógovia Evanjelického lýcea a Evanjelickej základnej školy v Bratislave sa 22. 12. 2011 zišli vo Veľkom kostole na Panenskej ul. na službách Božích pred Vianocami a zimnými prázdninami.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 22.12.2011

Slávnostná rozlúčka s prof. Wagnerom

10. 12. 2011 sa v nemeckom Reutlingene konali slávnostné služby Božie pri príležitosti odchodu do dôchodku prof. M. Wagnera. Slávnosť sa uskutočnila v rámci konferencie „Európske cirkvi a ľudské práva“ v Ev. akadémii v Bad Bolle, na ktorej sa zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová, ausland@ecav.sk | 21.12.2011

Kondolovanie k úmrtiu V. Havla

Brat generálny biskup Miloš Klátik v mene Predsedníctva ECAV na Slovensku 20. 12. 2011 podpísal na Veľvyslanectve ČR v Bratislave kondolenčnú knihu k úmrtiu bývalého českého a česko-slovenského prezidenta Václava Havla.

Edita Škodová, media@ecav.sk | 20.12.2011