Stretnutie žien a pôstny koncert v Petržalke

V 5. pôstnu nedeľu 2. apríla 2017 popoludní sa v CZ ECAV Bratislava-Petržalka konalo stretnutie evanjelických žien veľkej Bratislavy. Večer sa uskutočnil pôstny koncert petržalských spevokolov a teológov z EBF UK.

Viera Mariašová, CZ ECAV Bratislava-Petržalka | 5.4.2017

Celonárodná a celocirkevná spomienka na Jozefa Miloslava Hurbana v Beckove

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana (1817 − 1888) sa 19. marca 2017 v Beckove uskutočnila celonárodná a celocirkevná spomienka na evanjelického farára a superintendenta, predsedu prvej Slovenskej národnej rady, významnej osobnosti evanjelickej cirkvi a slovenského národa.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 27.3.2017

Zasadal Stály výbor Trojpartnerstva

V dňoch 22. – 23. marca 2017 sa v cirkevnom zariadení Berhäuser Forst vo Filderstadte pri Stuttgarte konalo riadne zasadnutie Stáleho výboru Trojpartnerstva.

Samuel Miško, tajomník GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 27.3.2017

Pohrebná rozlúčka s bratom farárom Mgr. Ladislavom Sokolom

V Evanjelickom kostole v Liptovskej Sielnici sa 4. marca 2017 uskutočnila pohrebná rozlúčka s bratom farárom Mgr. Ladislavom Sokolom, ktorý zomrel 28. 2. 2017 vo veku 95 rokov.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 20.3.2017

Noví pracovníci vo väzniciach

V stredu 8. marca 2017 sa na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave konal pohovor s novými uchádzačmi o duchovnú prácu v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a ústavy na výkon väzby.

Štefan Kiss, tajomník GBÚ pre vzdelávanie a misiu, misia(at)ecav.sk | 14.3.2017

Obnovený chrám Boží v Špaňom Poli

Slávnostná posviacka obnoveného Evanjelického a. v. kostola v Špaňom Poli sa uskutočnila v nedeľu 5. marca 2017. Posviacku vykonal generálny biskup Miloš Klátik; kázal brat farár Martin Michaelis z Nemecka.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 9.3.2017

Pohrebná rozlúčka s bratom farárom ThMgr. Jánom Lackom

Vo štvrtok 23. februára 2017 sa v Evanjelickom a. v. chráme Božom Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke konala dôstojná pohrebná rozlúčka s bratom farárom, konseniorom v. v. ThMgr. Jánom Lackom.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 2.3.2017

Návšteva ministra kultúry na GBÚ

Dňa 16. februára 2017 navštívil generálny biskupský úrad minister kultúry Marek Maďarič, ktorého sprevádzal riaditeľ Cirkevného odboru MK SR Ján Juran. Na prijatí pána ministra sa zúčastnil aj riaditeľ GBÚ Dušan Vagaský.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel(at)ecav.sk | 23.2.2017

Stretnutie slovenských a maďarských evanjelických biskupov

V Györi sa 15. februára 2017 stretli slovenskí a maďarskí evanjelickí biskupi, aby na spoločnom zasadnutí zhodnotili vzájomnú spoluprácu, ktorá sa začala intenzívnejšie rozvíjať najmä po podpísaní partnerskej zmluvy medzi ECAV na Slovensku a Evanjelickou cirkvou v Maďarsku (MEE) v marci 2012.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel(at)ecav.sk | 17.2.2017

Pamätná medaila Mojmírovi Zúrikovi

Brat generálny biskup Miloš Klátik 14. februára 2017 navštívil brata farára Mojmíra Zúrika a osobne mu odovzdal pamätnú medailu ECAV na Slovensku k 500. výročia reformácie.

Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu, skoly(at)ecav.sk | 16.2.2017