Aj cirkvi môžu ovplyvniť predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie

Štátny tajomník Ivan Korčok, ktorý je vládou SR poverený zastupovať Slovensko pri vykonávaní predsedníctva SR v Rade Európskej únie, v utorok 12. júla 2016 prijal zástupcov Konferencie európskych cirkví (KEK) a zástupcov Komisie biskupských konferencií v Európe (COMECE).

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 12.8.2016

Rada SLZ k 500. výročiu reformácie

Generálny biskup Miloš Klátik sa zúčastnil na zasadnutí Rady Svetového luteránskeho zväzu, ktorej je členom. Zasadnutie sa konalo od 15. – 21. júna 2016 vo Wittenbergu.

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 4.7.2016

Rokovanie so štátnym tajomníkom SR MK

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloša Klátik sa 30. júna 2016 zúčastnil na pracovnom obede so štátnym tajomníkom Ministerstva kultúry Slovenskej republiky Igorom Adamcom.

Koncert k predsedníctvu Slovenska v Rade EÚ

Na slávnostnom koncerte v Slovenskom národnom divadle 1. júla 2016 pri príležitosti prvého dňa predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie sa zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

Slávnosť k 240. výročie vzniku USA

Generálny biskup Miloš Klátik sa 28. júna 2016 na pozvanie chargé d’affaires Veľvyslanectva USA v Bratislave zúčastnil na slávnostnej recepcii na Bratislavskom hrade pri príležitosti 240. výročia vzniku USA.

M. Klátik rokoval s A. Dankom

Generálneho biskupa Miloša Klátika prijal 29. júna 2016 v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 1.7.2016

Matúša Dulu si pripomenuli v parlamente

Pri príležitosti 170. výročia narodenia a 90. výročia úmrtia JUDr. Matúša Dulu – evanjelika, advokáta, politika a národovca – sa 28. júna 2016 konala spomienková slávnosť v Národnej rade SR.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 30.6.2016

Medzinárodný seminár Ženy a reformácia

Vo Viedni sa v dňoch 17. - 18. júna 2016 stretli účastníci z piatich európskych krajín na medzinárodnom seminári projektu Ženy a reformácia. Zo Slovenska sa zúčastnila Daniela Horínková, Eva Oslíková, Michaela Kušnieriková, Drahoslava Kolenkášová a Milica Jozafová.

Milica Jozafová, Spoločenstvo evanjelických žien | 24.6.2016

Zasadala Synoda ECAV na Slovensku 2016

V priestoroch Dvorany na Biskupskom úrade Východného dištriktu v Prešove sa v piatok a sobotu 10. a 11. júna 2016 konalo tohtoročné zasadnutie Synody ECAV na Slovensku.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 18.6.2016

KALME zasadala v Budapešti

KALME – komunikačná sieť minoritných luteránskych cirkví v Európe (členských cirkví SLZ) – usporiadala zasadnutie za účelom obnovenia siete KALME. Zasadnutie sa konalo v Budapešti od 18. – 19. mája 2016.

Lucia Martonová, tajomníčka pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 2.6.2016