Celoslovenský futbalový turnaj o pohár generálneho biskupa 2013

V sobotu 28. septembra 2013 sa na pôde Športového gymnázia v Banskej Bystrici uskutočnil už piaty ročník Celoslovenského futbalového turnaja o pohár generálneho biskupa.

Štefan Kiss, tajomník pre vzdelávanie a misiu, misia@ecav.sk | 8.10.2013

K projektu Grundtvig tentoraz vo Wittenbergu

Od 5. do 9. 9. 2013 sa vo Wittenbergu konalo druhé medzinárodné zhromaždenie účastníkov projektu „Grundtvig – Učiace sa partnerstvá, projekt vzdelávanie pre trvalo udržateľný rozvoj pre vidiecke cirkevné zbory na Slovensku, Lotyšsku, Nemecku, Švédsku a Dánsku“. Záverečné stretnutie sa uskutoční v máji 2014 na Slovensku....

Ján Maca, CZ ECAV Moravské Lieskové | 6.10.2013

Z Teologickej konferencie ECAV 2013

Od 25. do 27. 9. 2013 sa v Banskej Bystrici konala teologická konferencia, ktorú zorganizovali Generálny biskupský úrad ECAV na Slovensku a Združenie evanjelických duchovných ECAV na Slovensku pod biblickým mottom „Ježiš Kristus ten istý včera i dnes i naveky“ (Žid 13, 8). Na konferencii bolo prítomných 138 účastníkov z celého Slovenska.

Edita Škodová, Štefan Kiss, GBÚ ECAV na Slovensku | 6.10.2013

Študijné dni v Gothe a cirkevné dni v Jene

V dňoch 19. – 21. septembra 2013 sa v nemeckom meste Gotha konali študijné dni Trojpartnerstva, t. j. zástupcov cirkvi, diakonie a synody troch partnerov: ECAV na Slovensku, Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku a Evanjelickej cirkvi stredného Nemecka.

Radoslav Gajdoš, Evanjelická diakonia  | 4.10.2013

Poslanec Národnej rady SR na GBÚ

Poslanec NR SR Mikuláš Dzurinda, člen Zahraničného výboru NR SR a bývalý minister zahraničia, navštívil 18. septembra 2013 na GBÚ v Bratislave generálneho biskupa Miloša Klátika.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 20.9.2013

Zo zasadnutia Rady solidarity a rozvoja

V pondelok 16. septembra 2013 sa generálny biskup Miloš Klátik na pozvanie predsedu vlády SR Roberta Fica zúčastnil na rokovaní Rady solidarity a rozvoja na Úrade vlády SR.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 18.9.2013

400 rokov od vydania Kralickej Biblie

V dňoch 13. až 15. septembra 2013 sa v Kraliciach nad Oslavou konali oslavy 400. výročia vydania Kralickej Biblie. Na slávnosti bol pozvaný aj brat generálny biskup Miloš Klátik.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 16.9.2013

Predstavitelia evanjelických cirkví u prezidenta SR

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič 12. septembra 2013 prijal v Prezidentskom paláci v Bratislave predstaviteľov evanjelických cirkví zo zahraničia. Delegáciu viedli generálny biskup Miloš Klátik a generálny dozorca Imrich Lukáč.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 14.9.2013

Ďakovné služby Božie v Petržalke

Pri príležitosti životného jubilea generálneho biskupa Miloša Klátika sa v stredu 11. 9. 2013 v Ev. a. v. kostole Sv. Trojice v Bratislave-Petržalke konali ďakovné služby Božie. Zúčastnili sa na nich predstavitelia cirkví zo Slovenska i zo zahraničia, predstavitelia štátnej správy a samosprávy, evanjelickí farári, dozorcovia a ďalší hostia.

Ďakovné služby Božie k jubileu generálneho biskupa ECAV

Ďakovné služby Božie pri príležitosti životného jubilea generálneho biskupa Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku (ECAV) Miloša Klátika konali sa 11. septembra 2013 v Evanjelickom chráme Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke. Zúčastnili sa na nich predstavitelia ECAV a iných cirkví a náboženských spoločností v SR, štátnej správy a samosprávy, ako aj biskupi zo zahraničia, predstavitelia Svetového luteránskeho zväzu (SLZ) a ďalší hostia.

TASR, Bratislava 11. 9. 2013 | 12.9.2013