Slovenský biskup asistoval pri inštalácii rakúskeho biskupa

Január 2008 vojde do histórie evanjelickej luteránskej cirkvi v Rakúsku ako mesiac, v ktorom bol do úradu biskupa slávnostne inštalovaný Michael Bünker. Tento dátum je však rovnako dôležitý aj pre Evanjelickú cirkev a. v. na Slovensku. Pri inštalácii totiž po prvýkrát asistoval slovenský evanjelický generálny biskup – Miloš Klátik.

M. Kováčiková, EPST | 1.2.2008

Oficiálna návšteva v Bavorsku

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik sa včera, 23. januára 2008, vrátil z oficiálnej návštevy Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Bavorsku, ktorá sa uskutočnila na pozvanie biskupa Johannesa Friedricha, ktorý je zároveň vedúcim biskupom VELKD (Spojenej evanjelicko-luteránskej cirkvi v Nemecku).

Tlačové oddelenie GBÚ ECAV na Slovensku | 25.1.2008

Rozlúčka s apoštolským nunciom

Generálny biskup Miloš Klátik prijal oficiálne pozvanie na rozlúčkovú recepciu s apoštolským nunciom Mons. Henrykom Józefom Novackým, ktorá sa konala 8. januára 2008 na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave.

Tlačové oddelenie GBÚ  | 16.1.2008

Novoročné prijatie u prezidenta republiky

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič s manželkou Silviou 8. januára 2008 prijali v Prezidentskom paláci v Bratislave predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností v SR na tradičnom novoročnom stretnutí. Za ECAV na Slovensku boli pozvaní generálny biskup ECAV Miloš Klátik a biskup ZD ECAV Milan Krivda.

Tlačové oddelenie GBÚ  | 15.1.2008

Superintendent Paul Weiland na GBÚ

Predstaviteľ Rakúskej evanjelickej cirkvi augsburského vyznania superintendent Dolného Rakúska Paul Weiland navštívil 20. decembra 2007 Generálny biskupský úrad v Bratislave a hovoril s generálnym biskupom ECAV Milošom Klátikom.

Edita Sabolíková | 8.1.2008

3. adventná nedeľa v Košiciach

Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Košice 16. decembra 2007 na čele so zborovým farárom-konseniorom Dušanom Havrilom privítal medzi sebou vzácnu návštevu – generálneho biskupa Miloša Klátika. Počas celej návštevy Košického seniorátu brata biskupa sprevádzal brat senior KESEN Ján Hruška.

Tlačové oddelenie GBÚ | 27.12.2007

Pracovné stretnutie Výboru ZED so Zborom biskupov

Členovia Výboru Združenia evanjelických duchovných (ZED) a Zbor biskupov ECAV sa 10. decembra 2007 opäť stretli v priestoroch Biskupského úradu Západného dištriktu vo Zvolene. Prítomných privítal generálny biskup Miloš Klátik.

J. Vereščák, tajomník ZED  | 20.12.2007

Zo stretnutia dozorcov ECAV

Vo Zvolene na BÚ ZD sa 24. novembra 2007 uskutočnilo bratsko-sesterské pracovné stretnutie generálneho dozorcu ECAV na Slovensku Pavla Delingu Západného dištriktu ECAV na Slovensku Vladimírom Danišom, s dozorcom Východného dištriktu ECAV na Slovensku Jánom Brozmanom a dozorcami všetkých seniorátov.

Pavel Delinga, GD ECAV  | 12.12.2007

Trojpartnerstvo a jeho stály výbor

V Diakonissenmutterhause v Stuttgarte sa stretli zástupcovia troch partnerských cirkvi - Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembergu, Evanjelicko-luteránskej cirkvi v Thüringene (Durínsko) a Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku na zasadnutí Stáleho výboru trojpartnerstva.

Daniel Midriak | 10.12.2007

2. zasadnutie medzinárodného prípravného tímu Stretnutia kresťanov Bratislava 2008

Na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave sa 23. októbra 2007 už po druhý raz zišli členovia medzinárodného prípravného tímu Stretnutia kresťanov Bratislava 2008 – predstavitelia spuluorganizátorských cirkví zo šiestich európskych krajín – z Nemecka, Rakúska, Česka, Poľska, Maďarska a zo Slovenska. Pozvaní sú aj veriaci z iných krajín.

Tlačové oddelenie GBÚ | 7.12.2007