Stály výbor Trojpartnerstva v Gere

Vo vzdelávacom zariadení Christliches Jugenddorf (CJD) v Gere sa 21. a 22. marca 2018 konalo zasadnutie Stáleho výboru Trojpartnerstva. ECAV na Slovensku zastupovali generálny biskup Miloš Klátik a tajomníčka GBÚ pre zahraničie Marcela Kmeťová.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 23.3.2018

Návšteva Rainera Stahla na GBÚ

Generálny biskup Miloš Klátik prijal 14. marca 2018 na GBÚ v Bratislave vzácnu návštevu − bývalého generálneho tajomníka Martin-Luther-Bund (MLB) Dr. Rainera Stahla. Sprevádzal ho prodekan EBF UK Dávid Benka.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 19.3.2018

Konferencia GEKE vo Viedni

Vo Viedni sa 1. – 2. marca 2018 uskutočnila konferencia Spoločenstva evanjelických cirkví v Európe (GEKE). ECAV na Slovensku je členskou cirkvou GEKE, preto sa na konferencii zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 13.3.2018

Pietna spomienka v Hlbokom

V nedeľu 24. februára 2018 sa v Hlbokom uskutočnila spomienková slávnosť pri príležitosti 130. výročia úmrtia kňaza, spisovateľa, redaktora, organizátora slovenského národného hnutia J. M. Hurbana. Na fare bola otvorená výstava „Jozef Miloslav Hurban, Hurbanovci a divadlo“.

Oľga Zlochová, CZ ECAV Senica | 2.3.2018

Na GBÚ o opustených kostoloch

Zástupcovia vlastníkov ohrozených kostolov sa stretli 19. februára 2018 na GBÚ, aby prediskutovali možnosti ďalšieho spoločného postupu pri záchrane kultúrneho a duchovného dedičstva po našich predkoch. Na stretnutí sa zúčastnil aj veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Joachim Bleicker.

Dušan Vagaský, riaditeľ GBÚ, riaditel(at)ecav.sk | 26.2.2018

Generálny biskup na zasadnutí GAW

V dňoch 22. – 23. januára 2018 sa generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik na pozvanie zahraničného partnera zúčastnil na výročnom zasadnutí Diela Gustáva Adolfa (GAW) Evanjelickej krajinskej cirkvi v Bádensku.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 8.2.2018

Seminár k mediálnym prenosom 2018

Aj tento rok sa na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave konal odborný seminár k rozhlasovým a televíznym prenosom zo služieb Božích, ktoré budú v roku 2018 odvysielané z našich cirkevných zborov.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 8.2.2018

175. výročie GAW vo Württembersku

V dňoch 3. a 4. februára 2018 si vo Württembersku pripomínali 175. výročie založenia spolku Gustav-Adolf-Werk. Na slávnosti v Stuttgarte na tému „Spolupráca má budúcnosť“ bol pozvaný aj generálny biskup Miloš Klátik.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 8.2.2018

Predsedníctvo ECAV sa stretlo s predsedníctvami seniorátov

Dňa 17. januára 2018 sa na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave konalo stretnutie Predsedníctva ECAV na Slovensku s predsedníctvami seniorátov – seniormi a seniorálnymi dozorcami.

Oľga Duchová, tajomníčka Synody a GP, tajomnik(at)ecav.sk | 7.2.2018

Spravodliví medzi národmi 2018

Generálny biskup Miloš Klátik sa 31. januára 2018 zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní izraelského štátneho vyznamenania Spravodliví medzi národmi v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 6.2.2018