Vernisáž fotografií a koncert v Zelenom lese

Zelený les – pietne miesto obetiam holokaustu, ktoré v Modre-Kráľovej vybudovali miestni dobrovoľníci – členovia cirkevného zboru, sa večer 8. septembra 2018 stal dejiskom vernisáže fotografií Juraja Mravca a koncertu speváčky Jany Orlickej.

Sidonia Horňanová, zborová farárka, CZ ECAV Modra-Kráľová | 13.9.2018

Srdcia, ruky a hlasy v službe Bohu

Od 11. do 14. júla 2018 sa organová hudba a spev niesli priestormi Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK v Bratislave viac než inokedy. Konal sa tam tohtoročný kantorský a dirigentský kurz ECAV na Slovensku.

Erika Sukovská za kantorov, Viera Zaťková Pališinová za dirigentov | 4.9.2018

Ďalšie stretnutie medzinárodného prípravného výboru Kirchentagu

V dňoch 16. – 18. augusta 2018 sa v Dortmunde uskutočnilo stretnutie medzinárodného prípravného výboru nemeckého Kirchentagu, ktorý sa bude konať 19. − 23. júna 2019 v Dortmunde.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 27.8.2018

2. medzinárodný seminár pre laikov

V nemeckom Wittenbergu, hlavnom meste reformácie, sa 9. − 18. augusta 2018 uskutočnil medzinárodný seminár pre neordinovaných pracovníkov cirkvi, ktorý zorganizoval Svetový luteránsky zväz.

Andrej Kuruc, tajomník pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 27.8.2018

Hostia z Austrálie na Slovensku

Generálny biskup Miloš Klátik prijal 6. júla 2018 na GBÚ v Bratislave zborového dozorcu Slovenského ev. a. v. zboru Krista Pána v Lavertone (teraz Seabrook) v Melbourne (Austrália) Jána Sklenára s manželkou.

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media@ecav.sk | 5.8.2018

Pohrebná rozlúčka s bratom farárom Mgr. Danielom Dudášom

Vo veku 63 rokov nás 26. 7. 2018 opustil náš drahý brat v Pánovi Ježišovi, oltárny spolubrat a priateľ Daniel Dudáš. Pohrebná rozlúčka za prítomnosti manželky Magdalény, syna Daniela s rodinou a ostatných príbuzných sa konala v nedeľu 29. júla 2018 v Ev. a. v. kostole v Budimíre, kde slúžil 34 rokov ako horlivý služobník a nasledovník Pána Ježiša Krista.

Monika Beňová, zborová farárka, CZ ECAV Rankovce | 2.8.2018

Z konferencie KEK v Novom Sade

V dňoch 31. 5. − 6. 6. 2018 sa v srbskom meste Nový Sad konalo valné zhromaždenie Konferencie európskych cirkví (KEK), na ktorom sa zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.

Andrej Kuruc, tajomník pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 21.6.2018

Generálny biskup na Dni cirkvi v Chorvátsku

Evanjelická cirkev v Chorvátskej republike každoročne organizuje Deň cirkvi. Tohto roku sa konal na pôde cirkevného zboru v Soľanoch. Na slávnosti sa zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik s manželkou Oľgou a tajomník pre zahraničie Andrej Kuruc.

Andrej Kuruc, tajomník pre zahraničie, foreign(at)ecav.sk | 15.6.2018

Podpora z Württemberska a Durínska

Zástupcovia farárskych spolkov z ECAV na Slovensku, z Württemberska a zo Stredného Nemecka sa stretli 10. − 14. júna 2018 na Slovensku, aby navštívili cirkevné zbory, ktoré dostali podporu na opravu fary alebo sa o túto podporu uchádzajú tento rok.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 15.6.2018

Príprava Stretnutia kresťanov Graz 2020

V dňoch 11. a 12. apríla 2018 sa rakúskom Grazi stretli zástupcovia evanjelických cirkví Rakúska, Slovenska, Maďarska, Poľska a Nemecka, aby pripravili program Stretnutia kresťanov 2020, ktoré sa tam bude konať v roku 2020.

Marcela Kmeťová, tajomníčka GBÚ pre zahraničie, ausland(at)ecav.sk | 4.6.2018