Potravinová zbierka TESCO opäť úspešná

Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku sa 9. – 11. 11. 2017 opäť zapojila do potravinovej zbierky prostredníctvom CZ ECAV Senica, Myjava, Bardejov, Lubina, Sládkovičovo, Banská Štiavnica, Brezová pod Bradlom, ako aj SED Bratislava, Košeca, Vranov nad Topľou, Kšinná, Komárno, Hontianske Moravce, Skalica, Chmeľov.

Do pomoci sa zapojilo aj zariadenie pre seniorov v Gabčíkove a Detský domov Uralská v Košiciach. Pomáhali aj pracovníci ústredia Evanjelickej diakonie a dobrovoľníci.

Zbierku už piaty rok organizuje obchodný reťazec TESCO STORES SR, a. s., v spolupráci s charitatívnymi organizáciami Depaul Slovensko, Slovenskou katolíckou charitou, Potravinovou bankou Slovenska a OZ Vagus Bratislava. V 17 vybraných predajniach TESCO mohli zákazníci odovzdať trvanlivé potraviny, drogistický tovar a prostriedky osobnej hygieny.

Ďakujeme všetkým cirkevným zborom ECAV, Strediskám evanjelickej diakonie, dobrovoľníkom a ďalším spolupracujúcim organizáciám Evanjelickej diakonie, ktorí v obchodných prevádzkach TESCO zbierali zakúpený tovar. Hodnota vyzbieraného tovaru je tento rok 23 603,88 € a celková hmotnosť darovaného tovaru je 18 754,14 kg.

Tešíme sa, že v tomto predvianočnom čase budeme môcť obdarovať ľudí v núdzi, ľudí bez domova, sociálne slabších, opustené matky s deťmi a sociálne slabé rodiny. Rovnako sa tešíme, že sa nám spoločne darí otvárať srdcia ľudí pre ľudí. Ďakujeme!

Szilvia Buzalová, Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 27.11.2017

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart