Diakonické fórum k 20 rokom činnosti ED

V sobotu 29. októbra 2011 v priestoroch Evanjelickej bohosloveckej fakulty UK Bratislava sa uskutočnilo Sympózium Diakonické fórum venované 20 rokom činnosti Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku.
Sympózium uviedla zamyslením sa nad Božím slovom a modlitbou (Iz 44, 6: Takto vraví Hospodin, kráľ Izraela a jeho Vykupiteľ, Hospodin mocností: Ja som prvý, ja som i posledný, okrem mňa nieto Boha) Zuzana Kolárovská, farárka, prvá riaditeľka ED ECAV. Na akademickej pôde prítomných privítal Ľubomír Batka, dekan EBF UK.

Hlavný referát bol zameraný na 20 rokov činnosti a ciele ED. Nasledovali koreferáty odborných partnerov z tuzemska i zo zahraničia Vo svojich príspevkoch vyzdvihli významní zástupcovia cirkevných partnerov, ako aj odborných partnerov ED, úlohu diakonie v sociálnom štáte, vzťah diakonie a cirkvi a reflexie doterajšej spolupráce. Príjemným obohatením Diakonického fóra boli pozdravy partnerov z Nemecka, Maďarska, Srbska, Rumunska, ako aj partnerov zo Slovenska. Srdečné blahopriania odovzdali zástupcovia, ako boli diakonické diela ELK Würtemberg, ELK EKM a ELK Sachsen, Slezské diakonie, Diakonie ČCE,

Slávnostné stretnutie sme zakončili spoločnými ďakovnými službami Božími, na ktorých kázňou poslúžil dp. Miloš Klátik, generálny biskup ECAV na Slovensku. Liturgovali Milan Krivda, biskup Západného dištriktu, a Silvia Gdovinová, námestná farárka na mieste biskupskej kaplánky.

Slávnostnými podujatiami sme sa chceli poďakovať všetkým zamestnancom, partnerom a podporovateľom z domova a zo zahraničia.