< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10>

KONFERENCIA O SOCIÁLNEJ INKLÚZII SPOJILA KRAJINY V4

Evanjelická diakonia ECAV (ED ECAV) na Slovensku organizovala v dňoch 15. až 17. apríla 2008 štvrtú konferenciu Vyšehradskej platformy Eurodiakonie vo Svätom Jure.

Marta Lipovská | 2.5.2008

Posviacka Domu diakona Štefana vo Vranove nad Topľou

Dni 12. a 13. apríla boli vzácne pre vranovský cirkevný zbor a SED ED vo Vranove, nakoľko boli spojené s posviacka Domu diakona Štefana a so vzácnou návštevou generálneho biskupa ECAV Miloša Klátika a riaditeľa Evanjelickej diakonie Jána Hubu so spolupracovníčkami.

Slavomír Gallo | 21.4.2008

V Dovalove nezabúdajú na starých a nevládnych

V stredu pred veľkonočnými sviatkami sestry zo zborovej diakonie spolu s bratom farárom Petrom Mihočom navštívili klientov Strediska opatrovateľských služieb v Liptovskom Hrádku, aby ich posilnili zvesťou Božieho slova, darmi Večere Pánovej i osobnými rozhovormi.

-emi- | 4.4.2008

V stredisku evanjelickej diakonie v Košeci

V sobotu 12. januára v predvečer Nedele misie členovia CZ Lazy pod Makytou prišli povzbudiť slovom i piesňou obyvateľov Strediska evanjelickej diakonie Domova dôchodcov v Košeci.

Peter Fabok | 25.1.2008

103. narodeniny v DD Horné Saliby

18. január 2008, deň ako každý iný, ale pre naše zariadenie SED DD a DSS v Horných Salibách a zvlášť pre našu spolusestru pani Zuzanu Francistú bol výnimočný. V tento deň sa naša spolusestra dožila 103 narodenín.

Zuzana Tóthová | 25.1.2008

Staň sa aj ty dobrovoľníkom!

V tomto duchu sa v spoločenskej miestnosti Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v stredu 5. decembra 2007 uskutočnil diakonický večer, počas ktorého sa študenti EBF UK stretli s pracovníčkou Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku Mgr. Danou Markovou.

Mgr. Dana Marková | 23.12.2007

Návšteva z Diakonického diela v Stuttgarte

Hosťami Evanjelickej diakonie ECAV v SR (ED) v dňoch 11. - 15. októbra 2007 boli významní predstavitelia Diakonického diela Württemberg: riaditeľ Diakonie v Stuttgarte Helmut Beck, riaditeľ tlačového oddelenia a ekumény Peter Ruf a Johannes Flothow, referent zodpovedný za ekumenické vzťahy, ako aj za Partnerstvo cirkví a diakonií (Durínsko, Württemberg a Slovensko).

Marta Lipovská | 18.10.2007

Posviacka Evanjelického domu starostlivosti v Galante

Do Galanty v piatok 28. septembra zavítal generálny biskup ECAV na Slovensku s manželkou Oľgou Klátikovou, ev. a. v. farárkou v Bratislave-Petržalke, riaditeľ GBÚ v Bratislave Dušan Vagaský, dozorca Západného dištriktu ECAV Vladimír Daniš, aby sa pri príležitosti vybudovania nadstavby – Bytov pre seniorov EDEN a pri príležitosti opravy prízemia, kde už sedem rokov požehnane pôsobí Centrum sociálnych služieb pre starších občanov Samaritán, zúčastnili na posviacke Evanjelického domu starostlivosti.

Tlačové oddelenie GBÚ | 5.10.2007

Náš človek v Bailande

Neviem, či sledujete tanečnú show, ktorá sa volá Bailando. Tancuje tam chlapec, ktorý je z centra Ichtys vo Veľkom Slavkove - Rasťo Horváth. Je to dvadsaťročný chalan, ktorý vyrastal v detskom domove. Po osemnástich rokoch svojho života však musel detský domov opustiť, a tak sa dostal do Strediska Evanjelickej diakonie - „útulku Dom na polceste“ vo Veľkom Slavkove, ktorého vedúcim je Stano Gurka, zároveň aj predseda SEM. Rasťo je dobrý tanečník a v...

sem | 21.5.2007

Zbierka na Pamätnú izbu Kristíny Royovej

Oznamujeme Vám, že dňom 31. 3. 2007 bola ukončená zbierka na zrekonštruovanie Pamätnej izby Kristíny Royovej v Starej Turej, odsúhlasená Generálnym presbyterstvom ECAV na Slovensku uznesením č. 220/05. Nazbierala sa suma 69 633 Sk (z toho 50 000 Sk bolo odoslané na účet CZ už 22. 2. 2006), ktorú Cirkevný zbor ECAV Stará Turá použije na výdavky spojené s rekonštrukciou Pamätnej izby Kristíny Royovej. Všetkým darcom v mene CZ ECAV Stará Turá i celej našej cirkvi úprimne ďakujeme.

Tlačové oddelenie GBÚ | 16.4.2007

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10>