< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9>

Evanjelická diakonia v Košeci pomáha

Riaditeľ SED Košeca Ing. Marcela Breče a duchovný správca Ľubomír Marcina po krátkej pobožnosti 20. 10. 2009 odovzdali nemocnici v Pov. Bystrici dar od Univerzitnej nemocnice M. Luthera v Bernburgu.

Ľubomír Marcina | 9.11.2009

15. výročie SED v Košeci

V sobotu 3. októbra 2009 sa v Košeci konali slávnostné služby Božie k 13. výročiu založenia Strediska Evanjelickej diakonie a 5. výročiu poskytovania sociálnych služieb v plnej prevádzke, na ktorých kázňou slova Božieho poslúžil generálny biskup Miloš Klátik.

Marcel Brece, riaditeľ SED | 8.10.2009

Nemeckí dobrovoľníci v Bratislave

Dobrovoľníci z Evanjelickej cirkvi a. v. v Sasku boli v dňoch 3. – 6. 9. 2009 ubytovaní v AGAPÉ v Sv. Jure, aby absolvovali poznávací pobyt na Slovensku. V rámci toho sa na GBÚ v Bratislave stretli s generálnym biskupom Milošom Klátikom.

Janka Kitová, Evanjelická diakonia | 17.9.2009

Humanitárna zásielka odišla do Afganistanu

Dňa 1. decembra 2008 mimovládna rozvojová organizácia Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku v spolupráci s Ústredím ekumenickej pastoračnej služby v OS SR a OZ SR odoslali spoločnú materiálnu humanitárnu pomoc.

Ján Huba  | 15.12.2008

Dajme šancu vyrásť deťom v Keni

Chudoba detí v Afrike nie je ničím novým, oslovuje však mnohých. Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku z vyzbieraných prostriedkov v tomto roku intenzívne podporuje činnosť detského domova a školy v Keni. Pri tejto aktivite úzko spolupracuje s Nadáciou Integra.

/edni/ | 28.11.2008

Poďakovanie z Kene

V júli sme publikovali oznam, že veriaci našej cirkvi s láskou venovali 50 000 Sk na pomoc deťom v Keni. O tom, že pomoc bola veľmi potrebná a prišla v pravý čas, svedčí nasledujúci list od brata Mosesa Ndungu, riaditeľa Detskej záhrady, ktorý je adresovaný celej našej cirkvi.

Marta Lipovská | 5.10.2008

Odovzdali sme pomoc Keni

Prednedávnom sa Keňa stala objektom medzinárodného spravodajstva z dôvodu vypuknutia krvavých sporov. Dôsledkami trpeli mnohí, najmä deti. Evanjelická diakonia na účel humanitárnej pomoci vyhlásila zbierku v našej cirkvi a za pomoci partnerskej organizácie Nadácia Integra našla kresťanské zariadenie (detský domov), ktoré akútne potrebovalo pomoc. O konkrétnej situácii v Nairobi Evanjelickú diakoniu informovala Oľga Auchenbach, ktorá uvedený projekt v Keni niekoľkokrát navštívila.

Marta Lipovská | 16.7.2008

Denný stacionár v Príbelciach

Veriaci z CZ Príbelce mali na 1. slávnosť svätodušnú dva dôvody na radosť. Pripomínali si zoslanie Ducha Svätého a zároveň posviacali novoopravený objekt bývalého kantorsko-učiteľského bytu, ktorý bude slúžiť ako Denný stacionár pre starých ľudí.

Zuzana Alcnauerová | 23.5.2008

KONFERENCIA O SOCIÁLNEJ INKLÚZII SPOJILA KRAJINY V4

Evanjelická diakonia ECAV (ED ECAV) na Slovensku organizovala v dňoch 15. až 17. apríla 2008 štvrtú konferenciu Vyšehradskej platformy Eurodiakonie vo Svätom Jure.

Marta Lipovská | 2.5.2008

Posviacka Domu diakona Štefana vo Vranove nad Topľou

Dni 12. a 13. apríla boli vzácne pre vranovský cirkevný zbor a SED ED vo Vranove, nakoľko boli spojené s posviacka Domu diakona Štefana a so vzácnou návštevou generálneho biskupa ECAV Miloša Klátika a riaditeľa Evanjelickej diakonie Jána Hubu so spolupracovníčkami.

Slavomír Gallo | 21.4.2008

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9>