< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9>

Konferencia o náboženstve a migrácii

V utorok 21. februára 2017 sa na akademickej pôde Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského (RKCMBF UK) v Bratislave v Aule Benedikta XVI. uskutočnila medzinárodná konferencia pod názvom Náboženstvo a migrácia.

Jana Gasperová, ED ECAV na Slovensku, media(at)diakonia.sk | 1.3.2017

Novoročné stretnutie s ministrom zahraničných vecí

V posledný januárový deň sa uskutočnilo tradično-netradičné novoročné stretnutie s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom v priestoroch MZV a EZ SR.

Katarína Šoltésová, Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 16.2.2017

20 rokov služby SED v Košeci

V stredu 14. decembra 2016 si Stredisko Evanjelickej diakonie v Košeci pripomenulo 20. výročie svojho zriadenia a 20 rokov zmysluplnej služby pre blížnych. Kázňou slova Božieho poslúžil biskup ZD Milan Krivda.

Anna Kušnírová, predsedníčka SR SED Košeca | 20.12.2016

Evanjelická diakonia oslávila 25. výročie

Slávnostným koncertom, ktorý sa konal pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku 30. novembra 2016 vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave, vyvrcholili oslavy 25. výročia Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku.

Jana Gasperová, Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 16.12.2016

Evanjelické diakonia pomohla

Stredisko Evanjelickej diakonie v Košeci sa podujalo sprostredkovať ďalší náročný medicínsko-operačný zákrok pre mladého brata Andreja Dudáša z Porúbky, okr. Žilina.

Ľubomír Marcina, správca SED v Košeci | 7.11.2016

V pokore slúžiť svojmu blížnemu

V priestoroch Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene sa v pondelok 17. októbra 2016 uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení zamestnancom Evanjelickej diakonie ECAV pri príležitosti 25. výročia Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku.

Jana Gasperová, Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku | 19.10.2016

Deň diakonie 2016 v Pliešovciach

Popoludnie v nedeľu 14. augusta 2016 patrilo v cirkevnom zbore v Pliešovciach všetkým tým, ktorý sa dožili viac ako sedemdesiatych narodenín.

Katarína Zaťková, zborová farárka, CZ ECAV Pliešovce | 26.8.2016

Impulzy spolupráce s Eurodiaconiou

Pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie sa zástupcovia Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku a Ústredia diakonie Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku zúčastnili na Study visit v Bruseli.

Jana Gasperová, ED ECAV na Slovensku, media(at)diakonia.sk | 28.7.2016

Dielo v Sučanoch spája ľudí

Pri príležitosti 10. výročia založenia Strediska Evanjelickej diakonie (SED) Dom Dobrého pastiera v Sučanoch sa 12. júna 2016 konali slávnostné služby Božie, na ktorých slovom Božím poslúžil generálny biskup Miloš Klátik. Potom zasadili Strom reformácie.

Lenka Taškárová, riaditeľka SED Sučany | 24.6.2016

Žime s otvoreným srdcom pre druhých

V dňoch 10. – 12. marca 2016 sa v troch cirkevných zboroch Gemerského seniorátu konala prednáška z oblasti zborovej diakonie pod názvom „Žime s otvoreným srdcom pre druhých“.

Zuzana Poláková, seniorálna kaplánka GES | 16.3.2016

< | 1 2 3 4 5 6 7 8 9>