Ďakovný deň v Sládkovičove

V 14. nedeľu po svätej Trojici 6. septembra 2015 sme si pripomínali 60 rokov odvtedy, ako nám Pán Boh daroval Boží chrám, ktorý bol vystavaný po presídlení z Maďarska v roku 1947.
Chrám Boží bol vybudovaný v roku 1954 z bývalej maštale a stodoly. Sprvu bol len modlitebňou, kde sa 24. decembra 1954 vykonali prvé služby Božie. Neskôr boli vyhotovené lavice, oltár, kazateľnica a krstiteľnica z dubového dreva. Dňa 11. septembra 1955 bol chrám Boží posvätený bratom biskupom Andrejom Ľudovítom Katinom za pôsobenia

brata farára Ondreja Koča, ktorého Cirkevný zbor ECAV Sládkovičovo privíta na službách Božích o týždeň 13. septembra 2015. V túto nedeľu sme Pánu Bohu ďakovali za všetky dobrodenia aj za dom modlitieb. Slávnostného dňa sa zúčastnil dôstojný brat dištriktuálny biskup Milan Krivda s manželkou, brat farár Štefan Jahelka, ktorý v cirkevnom zbore Sládkovičovo pôsobil, predstavitelia mesta, zástupca za partnerský zbor vo švajčiarskom Berne, predseda židovského združenia Atid.

Brat biskup v kázni slova Božieho vyjadril sládkovičovským evanjelikom povzbudenie na základe Biblického textu z knihy Zjavenie Jána 21, 3 − 4 , kde vyjadril, že je mnoho domov, v ktorých nachádzame lásku, pokoj a teplo domova, ale dom Boží je dom, kde sa môžeme skryť v Pánu Bohu, v Jeho slove a v modlitbách. Tu nachádzame Jeho zasľúbenia pre svoj život, tu nachádzame spásu. Tu je miesto mnohých zmierení s Pánom i s ľuďmi. Tu prebýva Boh s ľuďmi.

Služby Božie obohatili domáci spevokol Spes, deti a mládež ako i umelkyňa Katarína Jablokovová hrou na husle.

Po skončení služieb Božích sme na dvore zasadili lipu, v poradí 106. strom reformácie.

V tento ďakovný deň bola predstavená publikácia s názvom Slovo nádeje sládkovičovským evanjelikom, ktorej autom je Andrea Lukačovská, zborová farárka, konseniorka BAS, v ktorej si sládkovičovskí evanjelici môžu pripomenúť históriu svojho cirkevného zboru od presídlenia až po súčasnosť.